Andrzej... to imię zobowiązuje

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 09:00
Gość z wąsami. Po robocie, a jest on taksówkarzem, lubi zasiąść przed telewizorem i zjeść schabowego, popijając piwem. Andrzej to spoko ziomal - mówią Polacy o dzisiejszych solenizantach.
Audio

- Andrzej zawsze wysoko podnosi flagę na meczu reprezentacji Polski - mówi raper Stasiak. - To nie jest kibic, który bywa na stadionie co tydzień, lecz wtedy, gdy dostanie bilet z firmy lub od szwagra w prezencie - wyjaśnia i dodaje, że w takich sytuacjach Andrzej chętnie pomaluje buźkę, zawiesi barwy narodowe na plecy i uda się na stadion. Raper zaznacza, że wszelkie opinie dotyczące Andrzejów należy traktować z uśmiechem. - Oni zawsze ze sobą niosą dużo humoru - podkreśla.

Starogreckie imię Andrzej oznacza "dzielny", czy też "mężny". W 2012 roku otrzymało je tylko dwunastu chłopców w Warszawie. Rok się jeszcze nie skończył, może więc w stolicy przybędzie panów o tym wdzięcznym imieniu?

Andrzejki - Dzień Świętego Andrzeja Apostoła - najhuczniej świętowany jest w Szkocji, czyli w kraju, którego Św. Andrzej jest patronem. W Polsce w wigilię tego dnia (29 listopada) lub w tym dniu (30 listopada), w zależności od regionu, wróży się przyszłość, szczególnie matrymonialną.

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czas na andrzejkowe wróżby

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 12:58
"Andrzej, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż, najmilszego pokaż!" - prosiły panny w wigilię imienin świętego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzejkowa Huśtawka

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 12:34
Wróżki czające się w kącie, wirująca butelka, kryształowa kula, kurs twista i szaleństwa przy piosenkach Haliny Frąckowiak i Andrzeja Zauchy. Tak zapowiada się andrzejkowy wieczór na "Prywatce u Anrzeja Z." w Huśtawce.
rozwiń zwiń