Remigiusz Grzela i kobiety, które "wygrały swoje życie"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 12:12
Książka "Wolne" to 12 portretów, czyli 12 rozmów z kobietami, które wygrały metaforyczną walkę o życie. – Uwolniły się od czegoś trudnego, co je ograniczało, na przykład od konwenansów – mówi autor, Remigiusz Grzela w Czwórce.
Audio

Choć w książce nie pada ani jedno bezpośrednie pytanie o "wolność", czy "niezależność", wszystkie rozmowy dotyczą właśnie tych pojęć. Grzela gromadził je przez lata, czasem nawet nie wiedząc, do czego mogą mu się kiedyś przydać. – Nie jest łatwo opublikować dziś dużą rozmowę na konkretny temat – mówi gość "Poranka OnLine". – Zbierałem więc moje wywiadu do "szuflady", nie będąc pewnym, co z tego wyniknie.

Choćby wywiad z Julią Hartwig zajął Grzeli ponad 30 stron. Niektóre z rozmów są, nawet zdaniem samego autora, "bardzo mocne". – Chyba dobrą metodą było pytanie moich rozmówczyń nie wprost, przekazywanie rzeczy, które są naprawdę istotne, dzięki innym fragmentom biografii – mówi Grzela. – Szczegóły, jak choćby to, czy w danym momencie był dzień, czy noc, są ważne, pomagają czytelnikom budować obraz całości.

Wśród kobiet, z którymi wywiady Grzela zawarł w książce "Wolne" znalazły się m.in. Wanda Wiłkomirska, Henryka Krzywonos i Hanna Krall.

Książka ma swoją premierę 13 grudnia. Dowiedz się więcej, słuchając całej rozmowy z Remigiuszem Grzelą w "Poranku OnLine".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zjedz to sam" – książka, po której nie zjesz kolacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 12:00
Co dzieje się z jedzeniem, które spożyliśmy, w czeluściach naszych żołądków? To zaintrygowało Aleksandrę i Daniela Mizielińskich, autorów książki "Zjedz to sam", w której ze szczegółami opisano, dlaczego jedzenie, które spożywamy tak różni się od produktu wydalanego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kto jest bardziej wkurzający: Francuzi czy Anglicy?"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 17:41
Pytanie to postawił Stephen Clark, brytyjski pisarz, który właśnie popełnił dzieło "1000 lat wkurzania Francuzów".
rozwiń zwiń