X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Remigiusz Grzela i kobiety, które "wygrały swoje życie"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 12:12
Książka "Wolne" to 12 portretów, czyli 12 rozmów z kobietami, które wygrały metaforyczną walkę o życie. – Uwolniły się od czegoś trudnego, co je ograniczało, na przykład od konwenansów – mówi autor, Remigiusz Grzela w Czwórce.
Audio

Choć w książce nie pada ani jedno bezpośrednie pytanie o "wolność", czy "niezależność", wszystkie rozmowy dotyczą właśnie tych pojęć. Grzela gromadził je przez lata, czasem nawet nie wiedząc, do czego mogą mu się kiedyś przydać. – Nie jest łatwo opublikować dziś dużą rozmowę na konkretny temat – mówi gość "Poranka OnLine". – Zbierałem więc moje wywiadu do "szuflady", nie będąc pewnym, co z tego wyniknie.

Choćby wywiad z Julią Hartwig zajął Grzeli ponad 30 stron. Niektóre z rozmów są, nawet zdaniem samego autora, "bardzo mocne". – Chyba dobrą metodą było pytanie moich rozmówczyń nie wprost, przekazywanie rzeczy, które są naprawdę istotne, dzięki innym fragmentom biografii – mówi Grzela. – Szczegóły, jak choćby to, czy w danym momencie był dzień, czy noc, są ważne, pomagają czytelnikom budować obraz całości.

Wśród kobiet, z którymi wywiady Grzela zawarł w książce "Wolne" znalazły się m.in. Wanda Wiłkomirska, Henryka Krzywonos i Hanna Krall.

Książka ma swoją premierę 13 grudnia. Dowiedz się więcej, słuchając całej rozmowy z Remigiuszem Grzelą w "Poranku OnLine".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zjedz to sam" – książka, po której nie zjesz kolacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 12:00
Co dzieje się z jedzeniem, które spożyliśmy, w czeluściach naszych żołądków? To zaintrygowało Aleksandrę i Daniela Mizielińskich, autorów książki "Zjedz to sam", w której ze szczegółami opisano, dlaczego jedzenie, które spożywamy tak różni się od produktu wydalanego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kto jest bardziej wkurzający: Francuzi czy Anglicy?"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 17:41
Pytanie to postawił Stephen Clark, brytyjski pisarz, który właśnie popełnił dzieło "1000 lat wkurzania Francuzów".
rozwiń zwiń