X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aparat fotograficzny może zmienić życie w Nairobi?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 12:00
Adam Balcerek, fotograf modowy, postanowił pomóc młodym ludziom mieszkającym w Kenii. - Kocham to, czym się zajmuję. Chciałem więc pomóc innym, zwłaszcza tym, którzy w ogóle nie mają szans na stałą pracę - opowiada gość "Poranka OnLine".
Audio
  • Adam Balcerek o swojej pracy i warsztatach fotograficznych w Nairobi (Poranek OnLine/Czwórka)
Okolice Nairobi, gdzie natura zderza się z cywilizacją, to znakomite warunki, by uczyć się fotografowania
Okolice Nairobi, gdzie natura zderza się z cywilizacją, to znakomite warunki, by uczyć się fotografowaniaFoto: wikimedia.commons.org/aut.Mkimemia

Pojechał więc do Nairobi i dał młodym ludziom aparaty fotograficzne. W dwutygodniowych warsztatach, które zorganizował, wzięło udział 15 chętnych - grupa młodzieży, która mimo ogromnych chęci i umiejętności pozbawiona była jakichkolwiek możliwości na zdobycie przyzwoitej pracy.

- Za pomocą fotografii można zarabiać w bardzo różnoraki sposób - przekonuje Balcerek. - Moim pierwszym pomysłem była sprzedaż zdjęć przez internet, bo to bardzo proste; wystarczy znać podstawy techniczne fotografowania - wyjaśnia.

Jednak akcja zaczęła się rozwijać i młodzi adepci fotografii odnosili pierwsze sukcesy. Balcerek uczył ich więc nie tylko podstawowych technik robienia zdjęć, ale także bardziej wyrafinowanych metod. - Dziś, po powrocie do Polski, otrzymuję informacje o tym, że oni zaczynają działać sami, zarabiają na różne sposoby - mówi Balecerek. - Jedna z dziewczyn zrobiła już sesję modową, a za tydzień będzie fotografowała wesele...

Czytaj także: Kenia, Kongo - wyprawa tam nie jest tania, ale... warto <<<

Projekt zdecydowanie ma szansę powodzenia zwłaszcza, że, jak twierdzi Balcerek, fotografia w Kenii nie stoi na najwyższym poziomie. - Będąc tam i patrząc na billboardy, zrozumiałem, że ci moi studenci potrafią już tyle, że niebawem będą mogli zawojować tamtejszy rynek - mówi gość "Poranka OnLine".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Piękno jest w każdym zakątku świata. Trzeba umieć je znaleźć"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 12:00
Zdaniem Roby’ego Cyrona, fotografa gwiazd, nie ma mniej lub bardziej fotogenicznych miejsc na świecie. – Wszystko zależy od rodzaju zdjęć – tłumaczy artysta. – Fotografia modowa, reportaż, albo zdjęcia architektury... każde z nich rządzi się swoimi prawami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drogowskazy Czwórki - zwiedzamy Polskę! Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 09:00
W każdy wtorek i piątek Czwórka będzie odsłaniała przed słuchaczami miejsca na mapie naszego kraju, które warto poznać. Trwa drugi tydzień akcji. Odwiedziliśmy już Ustrzyki Dolne, byliśmy także w Sejnach, Łomży i Tarnowie. A przed nami Pułtusk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chris Niedenthal: PRL był rajem dla fotografów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 12:30
Polski fotograf Chris Niedenthal należy do grona najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich. Jego wczesne prace z lat 70. i 80. prezentuje teraz gdańska Łaźnia na wystawie "Dokument".
rozwiń zwiń