"Magda, miłość i rak". Najtrudniejsza walka - o życie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 16:00
W czwartkowym w "Poranku OnLine" porozmawiamy z Aliną Morawińską, autorką książki, która ukazała się pod patronatem Polskiego Radia "Magda, miłość i rak".
Magdalena Prokopowicz z synem
Magdalena Prokopowicz z synemFoto: Fundacja Rak'n'Roll/ mat. pras.

Autorka opisuje historię Magdy Prokopowicz, kobiety, która w wieku 27 lat zachorowała na raka. Jednak zamiast zamknąć się w domu i w ciszy czekać na śmierć, postanowiła działać i żyć. Założyła fundację Rak'n'Roll. Wygraj życie!

Odeszła w zeszłym roku, ale nadal dla wielu chorych i ich rodzin jest symbolem natrudniejszej walki - o życie. Na rozmowę z Aliną Morawińską zaprasza Kuba Kukla.

Audycja "Poranek OnLine" startuje w czwartek, 26 września, już po godz. 6 rano.

Zobacz więcej na temat: Czwórka rak zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe "dopalacze" na polskim rynku?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 15:00
W internecie można kupić tzw. research chemicals, czyli substancje psychoaktywne, które formalnie wciąż są w fazie badań. Ich amatorów niestety przybywa. - To najprostsza droga, by popełnić efektowne samobójstwo – mówi prof. dr hab. Paweł Januszewicz, dyrektor ds. naukowych Narodowego Instytutu Leków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadwaga - plaga wśród dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 13:23
Coraz większa liczba młodych Polaków ma problem z nadwagą. Nadmierna masa ciała częściej występuje u chłopców, jedynaków i wśród dzieci z dużych miast - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczna przyjemność jedzenia słodyczy

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 13:40
- Wszyscy rodzimy się z upodobaniem do smaku słodkiego. Noworodki potrafią rozróżnić intensywność tego smaku – mówi Dr inż. Ewa Lange z SGGW.
rozwiń zwiń