Jak modni Polacy wychodzą z szarości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 14:00
Na polskich ulicach zaczyna być coraz lepiej. Polacy zaczynają bawić się modą. Wychodzą z szarości.
Audio
  • Paulina Koziejowska i Joanna Sieradzka o modnych Polakach i Polkach (Poranek OnLine/ Czwórka).
Monika Brodka podczas koncertu w ramach Festiwalu Męskie Granie 2013
Monika Brodka podczas koncertu w ramach Festiwalu Męskie Granie 2013Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

- Ale jeszcze odstajemy od Francji i Anglii. Może dlatego, że nie mamy tego ich luzu. Czasami wkładamy coś co jest modne, ale nie pasuje do naszego stylu, do nas samych. To widać. Osoba nienaturalnie ubrana, nienaturalnie się zachowuje - twierdzi blogerka, Paulina Koziejowska.
Nieśmiertelne okazuje się zestawienie Black & White. Króluje minimalizm i wysmakowany styl, a ostatnio też wzory etniczne. Inspiracją coraz częściej są blogi.
- W Polsce zaczyna rozwijać się blogosfera. Blogi są chętnie czytane i oglądane, bo wydają się bliżej codzienności zwykłego człowieka. Natomiast blogerki, te które nie tylko ładnie wyglądają, ale również ciekawie piszą, zaczynają współpracować z różnymi magazynami - mówi blogerka.

Bolgerki natomiast swoje inspiracje często czerpią z… gwiazd, także polskiego show biznesu. W badaniu portalu "stendi.pl" ankietowani blogerzy wybrali najlepiej ubrane gwiazdy. Niekwestionowanym zwycięzcą wśród mężczyzn był Olivier Janiak. Za nim Radzimir Dębski i Robert Kozyra. Wśród kobiet rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie wygrała Małgorzata Socha. Tuż po niej, kolejne miejsca zajęły Małgorzata Kożuchowska i Monika Brodka. I chociaż mamy faworytów wśród gwiazd, to najważniejsze jest to, by nasze ubranie komponowało się z tym, kim jesteśmy.
- Ważne jest by szukać inspiracji, ale nie podążać ślepo za modą. Gotowe zestawy z witryn sklepowych nie na każdym dobrze wyglądają - radzi Joanna Sieradzka, Stendi.pl.
Ostatecznie okazuje się, że według blogerów modowych, Polacy ubierają się bezpiecznie, ale nie nudno. To oznacza, że coraz częściej i odważniej bawimy się modą. A ulice stają się kolorowe kolorowymi ludźmi.
jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dandys z second handu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:00
Lubi modę, ale nie lubi wydawać na ciuchy dużych pieniędzy. Prowadzi modowego bloga i radzi innym co robić, żeby dobrze wyglądać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Etyka w modzie" jest modna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 13:00
"Etyka w modzie” to kompletny przewodnik po kontrowersyjnym temacie etycznych postaw w modzie. W Polsce to jedyna tak obszerna publikacja na ten temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co komu moda polska?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 14:24
Za hasłem "moda polska" kryją się ubrania zaprojektowane w Polsce. Ale niekoniecznie tu wyprodukowane. Ponieważ, jak twierdzi projektant, Michał Szulc, w naszym kraju nie ma odpowiedniego zaplecza.
rozwiń zwiń