X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zjedz obiad w międzynarodowym gronie

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 08:00
Przełamywanie barier i oporów w stosunkach z cudzoziemcami to jedno z głównych założeń akcji "Czym Chata Bogata - obiad (nie tylko) polski". W najbliższą niedzielę 24.11 w Warszawie odbędzie się kolejna edycja tego ciekawego wydarzenia.
Audio
  • Czym Chata Bogata - obiad (nie tylko) polski (Czwórka/Poranek OnLine)
Zjedz obiad w międzynarodowym gronie
Foto: avlxyz/flickr.com/CC BY-SA 2.0

- Akcja odbędzie się po raz trzeci. Wcześniej były w 2011 i 2012 roku, zauważamy rosnące zainteresowanie. Bardzo nas cieszy ta tendencja - mówiła w "Poranku OnLine" Ksenia Naranovich z Fundacji Rozwoju "Oprócz Granic". - Nie jest to żadne show kulinarne, tylko okazja do spotkania się, zjedzenia wspólnie posiłku - podkreśla organizatorka.
Spotkania będą się odbywały w domach prywatnych. Uczestnikom towarzyszyć będą asystenci, których zadaniem będzie chociażby pomoc w przygotowaniu posiłku, ale przede wszystkim zapoznanie gospodarzy i gości, aby jak najszybciej znaleźli oni wspólny język.
Przekrój uczestników odpowiada zasadniczo temu, jak wygląda statystyczny obraz imigrantów w Polsce. - Mamy wiele osób - czy to gości, czy gospodarzy - z Ukrainy, Białorusi, Rosji, ale też Armenii, Wietnamu i Chin. Zdarzają się też jednak osoby znacznie bardziej egzotyczne, z Japonii, Peru, Meksyku czy Rumunii - przybliża sytuację Naranovich.
Okazuje się, że nie brakuje w Polakach otwartości wobec innych nacji, chęci poznawania, nabywania nowej wiedzy i doświadczeń. I nie ogranicza się to wcale do ludzi młodych, studentów. - Grono jest bardzo zróżnicowane wiekowo, są i małe dzieci i liczący sobie wiele lat emigranci. Żadnych granic i barier - podkreśla Ksenia.
Zamknięte są już zgłoszenia odnośnie obiadów domowych, ale wciąż możliwe jest zgłoszenie do niedzielnego obiadu w Fundacji Rozwoju "Oprócz Granic".
(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka obiad żywność
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Selfcooking: zaskocz znajomych... własnym obiadem w restauracji!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 13:05
Do tej pory było tak, że albo gotowało się w domu, albo szło się do restauracji. Ostatnio ten trend ulega zmianie i niektórzy zaczynają odwiedzać lokale, by samemu sobie coś upichcić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podziel się Posiłkiem: nakarmiliśmy już 13 milionów dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 12:00
Milion posiłków dla niedożywionych dzieci - pod tym hasłem odbywa się 11. edycja programu Podziel się Posiłkiem. Akcja potrwa do końca października, a jej celem jest zapewnienie 1 000 000 Pełnych Talerzyków potrzebującym dzieciakom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burgery - smaczna odsłona jedzenia "na mieście"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:56
W Warszawie, ale także i w innych polskich miastach, burgerownie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wieszczą kres kebaba i zapiekanek.
rozwiń zwiń