Burgery - smaczna odsłona jedzenia "na mieście"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:56
W Warszawie, ale także i w innych polskich miastach, burgerownie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wieszczą kres kebaba i zapiekanek.
Audio
  • Reportaż Piotra Firana "Hamburger - mój przyjaciel" (Czwórka/4 do 4)
Burgery - smaczna odsłona jedzenia na mieście
Foto: Glow Images/East News

W barach z hamburgerami można dobrze zjeść, a bardzo często serwowane dania są przyrządzane z wysokiej jakości wołowiny. Można długo wymieniać nazwy butików z hamburgerami, warto choćby wspomnieć Warburgera, Ale Burgera!, Burger bar czy Guru Burgera. Wszystkie te miejsca łączy jedno - kotlet wołowy w bułce i do tego dodatki.
- Lubimy burgery, lubimy wołowinę. Uważamy, że nam to dobrze wychodzi - mówi Michał Pasternakiewicz, współwłaściciel jednej z burgerowni.
Maria Kowalska ceni zdrowe jedzenie, jeść "na mieście" wychodzi by odnaleźć nowe smaki i inspiracje kulinarne. Jak twierdzi, takich w burgerowniach nie brakuje.

Właściciele baru z hamburgerami zdradzają, że sekretem doskonałych burgerów jest doskonała wołowina. Z tego względu zdecydowali się na mięso krów z wolnego wypasu, rasy zwanej Błękitka. - Najważniejsze jest to czy krowa widziała trawę - podkreślają. Nie bez znaczenia są też dodatki, sezonowe warzywa i przyprawy. Bary prześcigają się w nowych smakach.
Reportaż Piotra Firana "Hamburger - mój przyjaciel" został zrealizowany w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

(pj)

Czytaj także

Wiersze, których można dotknąć

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 20:00
Wiersze Zbigniewa Rossy żyją nie tylko w książkach. Można obok nich przejść, usiąść na nich, dotknąć. Bo to są wiersze przestrzenne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pole dance - taniec z czarnym PR

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 15:10
Jednoznacznie erotyczne konotacje powodują, że ten taniec nie budzi dobrych skojarzeń. Ale odkąd pole dance zaczęły uprawiać i gospodynie domowe, i sportsmenki, okazało się, że wymaga on niezwykłej zręczności i ma wiele wspólnego z akrobatyką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Owady na talerzu: pasta ze świerszczami i risotto z chrząszczy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 19:14
Kornelia jest biologiem i od wielu lat fascynują ją owady. Wybrała się więc na warsztaty kulinarne do Tajlandii, gdzie poznała tajniki przygotowania z nich dań. Uważa, że mają ogromne właściwości odżywcze i stara się zachęcić jak najwięcej osób do posmakowania takich specjałów.
rozwiń zwiń