X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miłosz Brzeziński: wierzymy w sport, jednak ćwiczymy rzadko

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 11:00
Poprawni Optymiści, Pozorni Twardziele, Zmęczeni Herosi, Świadomi Indywidualiści, Zdesperowani Buntownicy, Niepocieszeni Podjadacze, Pogodni Mędrcy i Towarzyscy Hedoniści - znamy już "Style Zdrowia Polaków". Jak to o nas świadczy?
Audio
  • Trener osobisty, Miłosz Brzeziński analizuje wyniki ankiety "Style Zdrowia Polaków" (Czwórka/Poranek OnLine)
Wiara podobno czyni cuda, ale ćwiczenia się robi, a nie w nie wierzy
Wiara podobno czyni cuda, ale ćwiczenia się robi, a nie w nie wierzyFoto: Glow Images/East News

- Ze zdrowiem sprawa wygląda tak, że do 26. roku życia większość z nas w ogóle o nim nie myśli - mówi Miłosz Brzeziński. - A potem, z wiekiem, zaczynamy przywiązywać wagę do tego, jak grubo smarujemy chleb masłem i czy przed snem możemy pozwolić sobie na coś pikantnego. Mniej więcej po 30. dociera do nas, że mózg nie jest kierowcą tira, który wyprowadzi nasze ciało z najostrzejszych zakrętów. Nic z tego, o nasze zdrowie musimy zadbać sami.

Podobne zdanie na ten temat mają uczestnicy badania "Style Zdrowia Polaków". 82 proc. Polaków uważa, że ich zdrowie jest w ich własnych rękach, a 84 proc. wierzy, że w "zdrowym ciele zdrowy duch". Jednocześnie tylko 41 proc. ankietowanych wykonuje badania krwi oraz mierzy poziom cukru dwa razy do roku.

- Za okresową kontrolą lekarską stoi pewien rozsądek i warto się nim kierować, bo zdrowia nie da się okantować - twierdzi gość "Poranka OnLine". -  Niestety sporo osób, głównie płci męskiej, traktuje wizytę u lekarza jako przejaw słabości.

Z sondażu wynika także, że 97 proc. Polaków czuje się zestresowanych, a za taki stan rzeczy wini pracę i naukę oraz pieniądze i opłaty. Zdecydowana większość z nas wierzy także, że ćwiczenia fizyczne prowadzą do dłuższego i zdrowszego życia, ale tylko 51 proc. regularnie ćwiczy.

- Organizm człowieka nie należy do typu siedzącego. My nie ewoluowaliśmy z małż na skałach tylko z dość ruchliwych zwierząt - wyjaśnia trener osobisty. - I kiedy zamieramy przy biurkach, przylepiamy się do komputera, nasze ciało zaczyna się buntować, a depresja staje się realnym zagrożeniem cywilizacyjnym.

Zwłaszcza, że mamy coraz większe problemy ze snem - średnio jeden na dziesięciu Polaków nie może zasnąć lub śpi nie więcej niż 4 godziny, a zdecydowana większość z nas wolny czas spędza przed... telewizorem.

kul

Miłosz
Miłosz Brzeziński w Czwórce


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobiety w pracy plotkują, mężczyźni chcą zbawiać świat

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 09:46
- Żaden inny gatunek nie jest tak elastyczny mentalnie jak człowiek, dlatego szanse na to, że uda nam się dojść do porozumienia z kolegami z pracy są duże - twierdzi Miłosz Brzeziński i radzi jak rozwiązywać konflikty w firmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta przyszłej mamy: ważne są... kolory warzyw

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 12:00
Myśl za dwoje, a jedz tylko za siebie - apelują organizatorzy akcji "Zachowaj równowagę", której celem jest zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom z tym związanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie karm swojego dziecka byle czym!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 11:00
60 procent polskich uczniów nie je śniadania przed wyjściem do szkoły. Część z nich nie zabiera ze sobą kanapek i między lekcjami korzysta tylko z tego, co oferują szkolne sklepiki.
rozwiń zwiń