X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie karm swojego dziecka byle czym!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 11:00
60 procent polskich uczniów nie je śniadania przed wyjściem do szkoły. Część z nich nie zabiera ze sobą kanapek i między lekcjami korzysta tylko z tego, co oferują szkolne sklepiki.
Audio
  • Własne kanapki alternatywą dla szkolnego sklepiku (Poranek OnLine/Czwórka)
Zrobiona w domu kanapka jest najlepszą alternatywa dla batonika ze sklepiku szkolnego
Zrobiona w domu kanapka jest najlepszą alternatywa dla batonika ze sklepiku szkolnegoFoto: Glow Images/East News

- Wyniki badań dotyczących nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym są niepokojące i niezadowalające - uważa Anna Taraszewska z Instytutu Żywności i Żywienia. - Dzieci nie tylko nie jedzą śniadań w domu, ale z racji tego, że coraz więcej czasu spędzają poza domem, coraz dłużej bywają głodne.

Tymczasem eksperci przypominają, że złe nawyki żywieniowe utrwalone w dzieciństwie tylko nasilają prawdopodobieństwo zachorowania na otyłość, nadciśnienie tętnicze, czy miażdżycę. A największą rolę w utrwalaniu właściwego modelu żywienia u dzieci mają rodzice i szkoła. Ta ostatnia jest do tego zobligowana specjalnymi zapisami: - Dyrektor placówki jest zobowiązany do stworzenia odpowiednich warunków do rozwoju psychofizycznego swoich podopiecznych - tłumaczy specjalistka z Instytutu Żywności i Żywienia. - Mogą to być zorganizowane na terenie szkoły wspólne drugie śniadania, albo dłuższa przerwa, podczas której uczniowie, bez pośpiechu, będą mogli zjeść swoje kanapki. Kolejną kwestią jest zaopatrzenie sklepików szkolnych, w których dominują produkty małowartościowe i zwyczajnie niezdrowe.

Nic więc dziwnego, że dzieci w Polsce jedzą coraz mniej owoców i warzyw oraz przetworów z mleka. Dlatego rodzice powinni zadbać o to, żeby takich produktów nie zabrakło w domu i pamiętać, że przykład idzie z góry.

Jest jednak małe ale...

- Jeśli posłuszeństwo naszych dzieci w tej kwestii wynika tylko z tego, że rodzic narzuca swoja rolę, a dziecko nie ma prawa do dyskusji, to nie jest to najlepsze rozwiązanie - mówi dr psychologii Aleksandra Piotrowska. - Oparta na takich zasadach relacja nie będzie zbyt trwała, a posłuszeństwo rozpadnie się w pył w okresie dojrzewania.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Owsianka doda ci skrzydeł

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 11:30
Poprawia pamięć, polepsza koncentrację, przyspiesza przyswajanie wiedzy, daje energię na cały dzień i pysznie smakuje. U nas owsianka w dwóch wersjach: słodkiej i słonej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugie śniadanie na miarę naszych potrzeb

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 07:30
Śniadanie to podstawa udanego dnia. Jak przyrządzić je na miarę naszych potrzeb?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadwaga - plaga wśród dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 13:23
Coraz większa liczba młodych Polaków ma problem z nadwagą. Nadmierna masa ciała częściej występuje u chłopców, jedynaków i wśród dzieci z dużych miast - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń