Liga nasza liga i polscy bokserzy wygrywają

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 10:10
Tomek Burnos i Darek Matyja w poniedziałkowym "Nie wszystko złoty" tym razem skupili się na piłce nożnej i... boksie.
Audio

To był bardzo interesujący wekend dla kibiców boksu zawodowego w Polsce. W Stanach Zjednoczonych zaprezentowało się na ringu trzech polskich pięściarzy. W Aviator Sports Complex w Nowym Jorku Tomasz Adamek stoczy swoją 47. zawodową walkę. Było to jednocześnie ósme starcie 35-letniego Polaka w kategorii ciężkiej. Adamek do tej pory przegrał tylko 2 razy: po raz pierwszy w 2007 roku z Chadem Dawsonem, po raz drugi - we wrześniu ubiegłego roku z Witalijem Kliczką. Przeciwnikiem Polaka był 10 lat młodszy, reprezentant Dominikany - Nagy Aguilera (23 walki, w tym 17 zwycięstw). Polak był wyraźnie lepszy zwyciężając pewnie na punkty. W Resorts Hotel & Casino w Atlantic City wystąpili natomiast Mariusz Wach (jego przeciwnikiem był Amerykanin Tye Fields) oraz nowa gwiazda polskiego boksu zawodowego - Artur Szpilka, który walczył z innym reprezentantem USA, Terrance'em Marbrą. Obaj Polacy wygrali walki przed czasem. Kolejny "ciężki - Krzysztof Zimnoch, zprezentował się w kraju podczas gali boksu w Oświęcimiu i także wygrał pokonując Chorwata Vjekoslava Bajica).
Po bokserskiej sobotniej nocy kibice już nieco spokojniej mogli oglądac mecze piłkarskiej Ekstraklasy, choć i tutaj mozna było stracić sporo nerwów (zwłaszcza kibice Śląska, Wisły czy Legii). Więcej o boksie i piłce w załączonym pliku dźwiekowym.

 

Darek Matyja 

Czytaj także

Awans w kiepskim stylu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 11:44
Agnieszka Radwańska będzie czwarta w światowym rankingu tenisistek, mimo wyraźnej przegranej z Wiktorią Azarenką w Indian Wells.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie dla Skry europejskie laury

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 09:57
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia weekendu, m.in. finał siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz 22. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Justyna Kowalczyk po operacji i powrót Gołoty

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 10:25
Darek Matyja komentuje sportowe wydarzenie tygodnia - w tym operację Justyny Kowalczyk oraz powrót Andrzeja Gołoty do sportu.
rozwiń zwiń