Cyfryzacja Polskiego Radia: Rytm, Retro i Krasnal

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 12:28
Cyfrowa jakość radia daje słuchaczowi nie tylko lepszy dźwięk, ale też większy wybór. Radio Rytm, Polskie Radio 24, a w przyszłości Retro i Eureka to tylko część stacji dostępnych na platformie cyfrowej Polskiego Radia.
Audio
  • Sprawdź ofertę nowych programów na multipleksie cyfrowym Polskiego Radia (Czwórka/Poranek OnLine)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

- Do niedawna Polskie Radio miało pięć programów, zaś na multipleksie cyfrowym dysponujemy 12 miejscami. Oznacza to, że możemy poszerzyć naszą ofertę programową o dodatkowe 7 kanałów - tłumaczy Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Czwórki i pełnomocnik Polskiego Radia Ds. Cyfryzacji. - Na razie na naszym multipleksie pojawiły się: istniejący od dwóch lat w sieci program informacyjno - publicystyczny Polskie Radio 24 oraz Radio Rytm.

Czytaj także: Cyfryzacja - to wiele zmieni na radiowym rynku >>>

Dziennikarka Katarzyna Oklińska mówi: - Polskie Radio Rytm to muzyka 24 godziny na dobę i serwisy informacyjne, które prezentujemy dwa razy na godzinę. Gramy dość energicznie i tanecznie. Trochę piosenek z lat 80., trochę współczesnych przebojów. Idealne dźwięki do pogibania się przy biurku albo nad książką.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

W najbliższym czasie na multipleksie pojawią się kolejne nowości: - Na początku przyszłego roku chcielibyśmy uruchomić program, który roboczo nazwaliśmy Krasnal. Propozycja byłaby adresowana przede wszystkim do najmłodszych i ich rodziców - opowiada dyrektor Czwórki. - Natomiast w połowie 2014 roku zamierzamy ruszyć z programem dla seniorów. Będzie to Radio Retro.

Za oprawę muzyczną stacji odpowiedzialny będzie szef muzyczny Czwórki, Piotr Wawrowski: - Postanowiliśmy sięgnąć do bogatych archiwów Polskiego Radia, w których znajduje się mnóstwo fantastycznych nagrań, dokonywanych już od lat 40. To są materiały unikatowe i często nigdzie nie udostępnione. Takie utworu będziemy próbowali znaleźć, żeby potem dzielić się nimi ze słuchaczami.

Na razie Polskie Radio w technologii DAB+ odbierać mogą mieszkańcy Warszawy i Katowic, do lipca 2016 roku będzie ono dostępne we wszystkich dużych aglomeracjach w Polsce.

kul

Czytaj także

Billy Corgan: reaktywując The Smashing Pumpkins byłem bardzo naiwny

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 11:00
The Smashing Pumpkins - legenda amerykańskiej alternatywy zagrała na OFF Festivalu, a lider formacji, Billy Corgan zdradził nam dlaczego nie ceni portalu Pitchfork ani współczesnej sceny "indie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Need For Street: udowodnimy, że sztuka kocha technologię

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 08:30
- Need For Street to polscy projektanci i polski design - mówią organizatorki targów. - 5. edycja rozrosła nam się do takich rozmiarów, że nie mogliśmy jej nigdzie zmieścić. Ale udało się i widzimy się w Domu Słowa Polskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

R.U.T.A. i Paprika Korps: wolność to najważniejsza potrzeba człowieka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 11:20
- Połączyliśmy korzenie jamajskie i słowiańskie, a przy okazji siłę dwóch zespołów - mówią twórcy albumu "400 lat". W nagraniu płyty udział wzięli członkowie grup R.U.T.A. i Paprika Korps.
rozwiń zwiń