Szukamy mistrzów!

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 13:23
IPod – to główna nagroda w konkursie, który przygotowaliśmy dla Was w audycji "W cztery oczy". UWAGA: bawimy się 19 września!

19 września odbędzie się zakończenie XI edycji Programu Mistrz Mowy Polskiej, a my porozmawiamy z Wami, naszymi ekspertami i dziennikarzami mistrzach słowa!

Czym jest "disowanie" w muzyce hip-hop? Na jakich zajęciach księża uczą się tworzenia i głoszenia kazań, a także jak wygląda z bliska praca copywritera polegającą na wymyślaniu błyskotliwych haseł i reklam? Ojjjj, będzie się działo!!!

Dodatkowo w cyklu „Savoir vivre językowy” językoznawca Agata Hącia przetestuje słuchaczy z poprawnej polszczyzny! Dwie osoby, które najszybciej przyślą poprawne odpowiedzi na postawione pytania staną do telefonicznego pojedynku o nagrodę główną - IPoda. SMSy wysyłajcie na numer 70044 (koszt: 50gr + VAT).

Słuchajcie uważnie audycji "W cztery oczy"! Ipod piechotą nie chodzi :)

Czwórka


Zobacz więcej na temat: ipod Agata Hącia POLSKA vat
Czytaj także

Język ćwierkany - czyli o zjawisku onomatopei

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 11:35
W kolejnej audycji z cyklu "Nasz język współczesny" Małgorzata Tułowiecka rozmawiała ze swymi gośćmi o używaniu wyrazów dźwiękonaśladowczych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego dorośli seplenią, mówiąc do dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 10:00
"Amci amci" zamiast "jedzenie", "monio" zamiast "smoczek" albo "tejaz zlobimy pa pa" zamiast "pożegnamy się". Dorośli często, zamiast uczyć dzieci swojego języka, zaczynają mówić ich słowami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Walczymy z analfabetyzmem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 12:45
- Osoba, która cierpi na dysleksję często jest nierozumiana, wyśmiewana, poniżana… - wylicza Agata Hącia, językoznawca. Z okazji Dnia Walki z Analfabetyzmem w audycji "W cztery oczy" rozmawialiśmy o dysleksji.
rozwiń zwiń