Zmiana przepisów: łatwiejszy dostęp do niektórych zawodów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 15:04
Właśnie wchodzą w życie zmiany dotyczące sześciu zawodów, m.in. taksówkarzy, pilotów wycieczek i prawników. Co się zmieni? O ty porozmawiamy w Czwórce w środę.
Zmiana przepisów: łatwiejszy dostęp do niektórych zawodów
Foto: Glow Images/East News

Kursy i egzaminy dla taksówkarzy pozostają np. w Krakowie, Szczecinie i Warszawie. Obowiązek ich ukończenia zniknie jednak m.in. w Lublinie i Gdyni.

Łatwiejszą, niż dotychczas, sytuację będą mieli także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. To praca bardzo atrakcyjna dla młodych ludzi, a uzyskanie odpowiednich kwalifikacji nie będzie trudno.

Tłumom, chcącym iść w ślady detektywa Rutkowskiego, także będzie łatwiej, bo nie będą musieli już zdawać egzaminów państwowych, a do wykonania zawodu wystarczy obowiązkowe szkolenie.

Co jeszcze zmienia się w przepisach, i komu będzie trudniej uzyskać zawodowe kwalifikacje? O tym porozmawiamy w środę 8 stycznia, w "4 do 4" po godz. 14.00. Na audycję zapraszamy w godz. 13.00 - 15.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca zatrudnienie
Czytaj także

Nie lubisz swojej pracy? Oto najbardziej znienawidzone zawody

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 08:00
Nie wszyscy lubią swoją pracę. Ale są tacy, którzy mają szczególnie dużo powodów, by zajęcia, którym się trudnią, szczególnie nienawidzić. To m.in. konsultanci telefoniczni, doradcy finansowi i sprzedawcy w sklepach, czyli ludzie, którzy codziennie narażeni są na kontakt z opryskliwymi i bardzo asertywnymi klientami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Praca w Rosji, albo na Ukrainie? "To dobry pomysł"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 12:33
Dla wielu młodych Polaków głównym kierunkiem poszukiwania zatrudnienia jest Zachód: Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, czy Irlandia. Okazuje się jednak, że na polskich pracowników otwierają się także rynki wschodnie m.in. na Ukrainie, w Kazachstanie, Rosji, czy na Białorusi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy bez znajomości można znaleźć dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 17:33
Aby zdobyć ciekawą i dobrze płatną pracę, trzeba mieć wysokie kwalifikacje - taka jest teoria. Gdy jednak chodzi o zarządzanie zasobami ludzkimi w praktyce, ten model odbiega od rzeczywistości. - Problem dotyka zwłaszcza samorządy - przyznają eksperci w Czwórce.
rozwiń zwiń