X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie marnuj papieru na faktury

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 17:30
Nie trzeba wiele, żeby uratować tysiące drzew i znacznie obniżyć emisję dwutlenku węgla. Wystarczy przekonać się do e-faktur. Niestety na razie idzie nam to dość opornie.
Audio
  • Odejście od papierowych faktur na rzecz ich elektronicznego odpowiednika, przyniesie nam same korzyści (Czwórka/4 do 4)
Nasza aktywność na Facebooku mówi prawdę o naszych cechach charakteru
Nasza aktywność na Facebooku mówi prawdę o naszych cechach charakteruFoto: Glow Images/East News

Liczby działają na wyobraźnię - ponad dwieście tysięcy uratowanych drzew, sześć i pół miliarda litrów zaoszczędonej wody i o blisko dwa tysiące ton mniejsze zużycie emisji dwutlenku węgla. Tak wspaniałe rezultaty może przynieść przerzucenie się z papierowych faktur na ich elektroniczny odpowiednik. Niestety nie jest z tym na razie dobrze, i to nie tylko w Polsce.
- Zaledwie 10 procent populacji korzysta z e-faktur. Cały czas wolimy formę papierową, do takiej jesteśmy przyzwyczajeni i z ogromnymi oporami zmieniamy nasze podejście. Czasem nawet jeśli dostajemy faktury elektroniczne, to później je drukujemy, żeby gdzieś przechować - mówi w "4 do 4" Dariusz Marcjasz, Krajowa Izba Rozliczeniowa.
W ostatnich latach zrobiono sporo, żeby przekonać Polaków do tej zmiany. Nie jest już potrzebny bezpieczny podpis elektroniczny, aby udokumentować autentyczność pochodzenia. - To powinna być świadomość każdego z nas, że nie zawsze potrzebujemy mieć wszystko na papierze - sugeruje Jerzy Kalinowski z firmy KPMG. - Mam nadzieję, że dużą rolę odegrają czytniki i tablety, które są doskonałymi narzędziami do przechowywania i odczytywania danych oraz informacji.
Naprawdę niewiele musimy zrobić, żeby mieć swój wkład w ochronę środowiska naturalnego, a przy okazji zaoszczędzić pieniądze. W końcu wysyłanie faktur drogą elektroniczną jest darmowe, czego nie możemy powiedzieć o tradycyjnym przesyłaniu ich pocztą.
(ac/kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekologia przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 15:37
Ogrzewanie przestrzeni publicznych energią generowaną przez ruch przechodniów, ekologiczna flota taksówek czy autobusów na prąd, windy działające dzięki energii słonecznej - to nie tylko fantazja, a propozycje ekologicznych rozwiązań, które w przyszłości mogą zostać zrealizowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak błyskawicznie wypełnić zeznanie podatkowe?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 17:14
Ministerstwo finansów uruchomiło nową stronę, która ułatwić ma zwykłym zjadaczom chleba wypełnianie rozliczeń podatkowych. Z serwisu Szybkipit.pl możemy ściągnąć specjalną aplikację, albo zadać pytanie urzędnikom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mentorki i ich mentees, czyli kobiety w biznesie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 15:15
Są kobiety, które osiągnęły w biznesie bardzo wiele: prowadzą swoje firmy, wchodzą w spółki, potrafią zarabiać pieniądze. Teraz chcą dzielić się wiedzą z młodszymi, mniej doświadczonymi koleżankami.
rozwiń zwiń