Polskie Radio
Section05
faktury

"Fałszywe faktury na miliony złotych". KAS zatrzymało kolejne osoby

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kolejne 10 osób w śledztwie dotyczącym grup wystawiających fikcyjne faktury VAT. Łącznie kilka grup wystawiło ponad 900 fałszywych faktur za ponad 22,4 milionów zł. W zatrzymaniu pomogli mazowieccy policjanci.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma finanse podatki podatek oszustwo POLSKA pieniądze vat przestępczość prokuratura faktury korupcja przestępczość gospodarcza oszustwa faktura wyłudzenia

Oszustwa VAT-owskie na dużą skalę. Zapadł wyrok ws. grupy przestępczej

Cztery osoby zostały skazane za nabywanie fikcyjnych faktur VAT. Sąd Okręgowy we Wrocławiu wymierzył oskarżonym kary grzywny i opłaty w łącznym wymiarze 1,3 mln zł, o co wnioskowała prokuratura. W wyniku działalności grupy przestępczej Skarb Państwa poniósł straty w wysokości co najmniej 16 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowa Administracja Skarbowa faktury firma podatki przestępczość gospodarcza

Ilu sprzedawców wystawia błędne paragony? Znamy dane resortu finansów

Co czwarty sprzedający nie wystawił prawidłowego paragonu – wynika z kontroli przeprowadzonych przez Krajową Administrację Skarbową. W piątkowej informacji Ministerstwo Finansów wskazało, że paragon to większe bezpieczeństwo klienta oraz duże znaczenie dla gospodarki. Resort finansów przypomina, że nieuczciwym przedsiębiorcom za niewystawienie paragonu grozi kara grzywny do 15 tys. 50 zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów faktury vat handel aplikacja paragon