Polskie Radio
Section05
faktury

Nieuregulowane faktury wciąż są wielkim problemem dla firm. Pandemia podnosi koszty działalności

Co trzeci przedsiębiorca skarży się na nieuregulowane faktury, a blisko 30 proc. firm przyznaje, że nie reguluje na czas swoich zobowiązań, z czego połowa tłumaczy się słabą sytuacją finansową – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów. Ponad 70 proc. przedsiębiorców poniosło w związku z pandemią dodatkowe koszty.
Zobacz więcej na temat:  firma faktury koronawirus POLSKA GOSPODARKA

Zmiana zasad korygowania i przeliczania faktur. Uproszczenie rozliczeń w ramach pakietu "Slim VAT"

Od 1 stycznia mają wejść w życie przepisy kolejnej nowelizacji ustawy o VAT. Jej celem jest wprowadzenie rozwiązań w zakresie uproszczenia rozliczania przez podatników podatku VAT zawarte w tzw. pakiecie Slim VAT. Pakiet obejmuje m.in. brak konieczności uzyskiwania potwierdzeń odbioru faktur korygujących in minus, wprowadzenie przepisu dotyczącego rozliczania faktur korygujących zwiększających cenę czy spójne kursy walut dla podatku VAT, jak i podatku dochodowego – przypomina Gazeta Podatkowa.
Zobacz więcej na temat:  firma faktury POLSKA GOSPODARKA vat

Akcja CBA w kilkunastu miejscach. Chodzi o faktury VAT na ponad 700 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukuje kilkanaście miejsc w kraju w związku z możliwością wystawienia nieprawdziwych faktur VAT na gaz łącznie opiewających na kwotę ponad 700 mln zł. Działania agentów ze szczecińskiej delegatury Biura odbywają się m.in. w Warszawie, Gdańsku i Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA gaz przestępczość przestępczość gospodarcza faktury vat