Duchy w Cambridge

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 17:45
Dostać się na uczelnię w Cambridge, to marzenie milionów uczniów z całego świata. Nie brakuje tam też Polaków. Bohaterem reportażu Czwórki jest Julia, która studiuje tam japonistykę.
Audio
  • Opowieść Julii, polskiej studentki, o Cambridge - straszących tam duchach, konfliktach o ziemię, o obowiązkowych obiadach w togach oraz o studiowaniu japonistyki (Czwórka/4 do 4)
Cambridge
CambridgeFoto: Glow Images

Cambridge - czyim marzeniem nie jest ta jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie? Na Cambridge dostaje się śmietanka studentów, którzy zjeżdżają do Anglii z całego świata. Wśród nich - i to w czołówce jeśli chodzi o wyniki - jest Polka.
- Pracy jest bardzo dużo. Regularnie chodzę spać o 1-2, a nauka zajmuje mi praktycznie cały czas, z przerwą na obiad. Wynika to jednak też ze specyficznego trybu, bo mamy tutaj osiem niezwykle intensywnych tygodni wykładów, a potem jest okres na nadrabianie braków i pisanie esejów - opowiada bohaterka reportażu w "4 do 4".
Posłuchajcie opowieści Julii o Cambridge - straszących tam duchach, konfliktach o ziemię, o obowiązkowych obiadach w togach oraz o studiowaniu japonistyki.
(ac)

Czytaj także

Oceny w szkołach są… niepotrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 12:00
Skala stopni w szkole służy ocenianiu osiągnięć ucznia - takie jest założenie. W rzeczywistości bywa inaczej. – Czasem chodzi o dowartościowanie ucznia, albo poprawienie humoru jego rodzicom – mówi w Czwórce Bartosz Karaśkiewicz, nauczyciel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Naukowy ERASMUS"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 10:00
O szczegółach z Brukseli Magdalena Skajewska...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjedź na studia do USA

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 16:00
Marzysz o tym, żeby studiować za Oceanem? Jak się okazuję, nie potrzeba wcale wiele, aby to zrealizować.
rozwiń zwiń