X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
UE

Co dalej z brexitem? UE czeka na konkretny plan

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że poprosi Unię Europejską o kolejne przedłużenie brexitu. "27" czeka na konkretny plan przełamania impasu, po trzykrotnym odrzuceniu umowy o wyjściu w brytyjskim parlamencie. Obecnie datą wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty jest 12 kwietnia. I albo wtedy dojdzie do chaotycznego, bezumownego brexitu, albo ta data ponownie zostanie przesunięta.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska Europa Wielka Brytania UE Theresa May ŚWIAT

D. Tusk zwróci się do "27" o przedłużenie rozmów ws. brexitu

Szef Rady Europejskiej poinformował, że poprosi unijnych przywódców, by byli otwarci na dłuższe opóźnienie brexitu aniżeli tylko kilka tygodni. Donald Tusk poinformował o tym na Twitterze. O przygotowaniach do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE liderzy 27 krajów będą rozmawiać w czwartek, pierwszego dnia europejskiego szczytu.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Donald Tusk Unia Europejska Europa ŚWIAT UE Wielka Brytania

Będzie przełom ws. Brexitu? Spotkanie ministrów w Brukseli

W Brukseli zaplanowano dziś dyskusję podsumowującą negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków Brexitu. Okazją jest poranne spotkanie ministrów do spraw europejskich z 27 krajów. Sporną kwestią w tych rozmowach jest przyszła granica między Republiką Irlandii, kraju członkowskiego Unii, a Irlandią Północną, należącą do Zjednoczonego Królestwa.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska UE ŚWIAT Wielka Brytania Europa

Szef KE 25 lipca w Waszyngtonie. Rozmowy z Trumpem o cłach

25 lipca przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker leci do Waszyngtonu na rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Ta wizyta była już zapowiadana, ale dziś potwierdzono datę spotkania. Rozmowy mają dotyczyć głównie kwestii handlowych, a także bezpieczeństwa energetycznego i spraw związanych z polityką zagraniczną. Do wizyty dochodzi w momencie napiętych relacji handlowych na linii Bruksela-Waszyngton.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska UE ŚWIAT Komisja Europejska Europa Ameryka

Jest umowa handlowa UE-Tokio. "Przeciw protekcjonizmowi"

Unia Europejska i Japonia podpisały umowę o utworzeniu strefy wolnego handlu. To największa tego typu umowa na świecie. Podpisy pod dokumentem złożyli w Tokio premier Japonii Shinzo Abe, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Przedstawiciele Japonii i Unii wynegocjowali także największy na świecie obszar bezpiecznego przepływu danych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska UE ŚWIAT Japonia Donald Tusk Azja

Premier na szczycie nt. integracji Bałkanów Zachodnich z UE

W Londynie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczął się szczyt dotyczący integracji Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską. W spotkaniu tzw. Procesu Berlińskiego, zapoczątkowanego 4 lata temu w stolicy Niemiec, oprócz polskiego premiera biorą udział szefowie rządów oraz przedstawiciele władz 7 krajów UE oraz 6 państw bałkańskich.
Zobacz więcej na temat:  UE Unia Europejska ŚWIAT Bałkany Mateusz Morawiecki premier

Ambasadorowie UE zajmą się Nord Stream 2

Unijni ambasadorowie omówią dziś w Brukseli po raz pierwszy zmiany w dyrektywie gazowej, które mają utrudnić powstanie gazociągu Nord Stream 2. To krok naprzód w prowadzonych pracach nad nowelizacją, o co zabiegała Polska. Do tej pory Bułgaria, kierująca w tym półroczu pracami Unii, hamowała te prace, ograniczając je jedynie do rozmów technicznych na poziomie ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 ŚWIAT Unia Europejska UE