X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemierzyć Afrykę autem? Da się!

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 16:50
Podróżnik Marcin Złomski wraz z żoną wybrali się z Polski do Afryki... autem. W ten sposób przemierzyli kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i przywieźli z powrotem wiele historii.
Audio
  • Nawet w Maroku można spotkać Polaków przemierzających Afrykę... autem (Czwórka/4 do 4)
Songo, Mali
Songo, MaliFoto: Glow Images

- Warto sobie uświadomić, że nas od Afryki nie dzieli aż tak wiele. Jeśli przekroczymy Cieśninę Gibraltarską to za pół godziny-czterdzieści pięć minut jesteśmy tam. Mowa oczywiście o najkrótszej drodze morskiej, niekoniecznie najszybszej w ogóle - zaznacza ze śmiechem podróżnik na początku rozmowy w Czwórce. - Wjeżdża się zaś do przyjemnego, fajnego kraju, czyli do Maroka. Dla nas to było ważne, ponieważ podróżowaliśmy samochodem.
Podczas podróży Marcin Złomski, któremu towarzyszyła żona, spotkał inną zmotoryzowaną grupę Polaków. - Oni również jechali z Polski samochodem, a poznaliśmy ich w Rabacie, w Maroku. To było zaskoczenie i fajne przeżycie. Świetna okazja do tego, żeby podzielić się wrażeniami, uwagami. Skład, który spotkaliśmy to były dwie dziewczyny, matka jednej z nich oraz... pies - wspomina rozbawiony.
Podczas podróży po Afryce drogą lądową, trzeba się uzbroić w cierpliwość związaną z postojami na granicach. - To sporo trwa, my w Europie już trochę od tego odwykliśmy. Tamtejsze kontrole są bardzo szczegółowe i mile widziane są różne prezenty. Gdy ich nie ma, ten czas się wydłuża - opowiada.

Adrar
Adrar - płaskowyż w północno-zachodniej Mauretanii

Z Maroka podróżnicy udali się do Mauretanii. To był spory przeskok. - Tam już zaczęliśmy się czuć jak w tej prawdziwej, czarnej Afryce. Więcej piachu i ludzie mający inne podejście do turystów niż w Maroku. Często oczekiwano od nas jakiegoś podarunku, tylko z tego powodu, że jesteśmy biali. To nie było miłe i niestety w Afryce Zachodniej dość częste. My jednak staramy się oczywiście pamiętać głównie tych miłych, pomocnych ludzi, których jest tam multum - zaznacza.
Złomski z żoną podczas podróży po Afryce pokonali 17,5 tysiąca kilometrów i zwiedzili wiele niesamowitych miejsc. O kolejnych z nich nasz gość opowie podczas następnych wizyt w "4 do 4".
(ac/pj)

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2014-02-20 09:23 Zgłoś
Nie "autem", samochodem!!!!

Czytaj także

Kenia, Kongo - wyprawa tam nie jest tania, ale... warto

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 11:10
Środkowa Afryka to kierunek niezbyt często oblegany przez turystów i mało promowany przez biura podróży. Tymczasem okazuje się, że wysiłek, związany z organizacją takiej wyprawy jest naprawdę opłacalny. Bo w Kenii, czy Kongo jest naprawdę pięknie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat Afryki, którą rządzi natura

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 18:00
Hakuna matata to znaczy, że nie ma problemu. Bara Bara to ulica. Świat w języku suahili wygląda inaczej. To świat Afryki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etiopia: państwo wielu tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 16:37
- W każdym miejscu w Etiopii można znaleźć coś fascynującego i tajemniczego - zachęca do podróży do tego afrykańskiego kraju podróżniczka Martyna Rutkowska.
rozwiń zwiń