Dyplom ASP nie czyni cię wyjątkowym

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 16:35
Agata Radomińska jest absolwentką wrocławskiej ASP. Czy bohaterka reportażu Czwórki żyje z malarstwa?
Audio
  • - Dyplom ASP nie czyni cię wyjątkowym - mówi bohaterka reportażu Czwórki, która pasję do malowania łączy z byciem fryzjerką (Czwórka/4 do 4)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: barbara_v/sxc.hu/CC

Jak się okazuje, raczej dorabia w ten sposób. Sprzedała kilka obrazów, ale nie jest się w stanie utrzymać malując obrazy.
- Poszłam na malarstwo i zorientowałam się, że ciężko jest tak z tego malarstwa wyżyć i się utrzymać, bo malarz przecież nie pracuje na etacie. Podeszłam do tego racjonalnie i postanowiłam znaleźć też inne zajęcie, dzięki któremu zarobię na życie - mówi bohaterka reportażu Czwórki w "4 do 4".
Już podczas studiów uczyła się fryzjerstwa. To pozwala zarobić na życie i jest twórcze - twierdzi Agata. Nie zaprzestała malować. Postanowiła godzić obie pasje.
- Dyplom Akademii Sztuk Pięknych wcale nie czyni cię od razu wyjątkowym malarzem. Warto o tym pamiętać - zaznacza Agata.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej dołączonego do tekstu.
(ac)

Czytaj także

Realizuj marzenia i zarabiaj

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 13:51
Chcesz zrobić coś fajnego dla lokalnej społeczności? Chcesz, by twoje hobby stało sposobem na życie i zarabianie? Posłuchaj audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie lubisz swojej pracy? Oto najbardziej znienawidzone zawody

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 08:00
Nie wszyscy lubią swoją pracę. Ale są tacy, którzy mają szczególnie dużo powodów, by zajęcia, którym się trudnią, szczególnie nienawidzić. To m.in. konsultanci telefoniczni, doradcy finansowi i sprzedawcy w sklepach, czyli ludzie, którzy codziennie narażeni są na kontakt z opryskliwymi i bardzo asertywnymi klientami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wypływać swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 17:13
W życiu ważne jest, żeby mieć marzenia, a jeszcze ważniejsze, by móc je spełniać. Tak jak bohaterowie reportażu Joanny Bogusławskiej, którzy na swoim jachcie pływają tam, dokąd inni jeszcze nie dotarli.
rozwiń zwiń