Nie bój się wrócić do poprzedniej pracy

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 15:28
- Najważniejsze to rozłożenie sprawy na czynniki pierwsze - co zyskamy, czy dobrze nam się dobrze pracowało. Jeżeli tak, to spróbujmy wrócić - zachęca Małgorzata Łabędź, ekspert.
Audio
  • Powrót do poprzedniego miejsca pracy może być korzystny zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika (Czwórka/4 do 4)
Nie bój się wrócić do poprzedniej pracy
Foto: Glow Images/East News

Okazuje się, że takie sytuacje nie należą wcale do rzadkości i nie należy podchodzić do nich z wielkimi obawami. Możliwość zmiany pracy i spróbowania sił w innych miejscu, jest czymś naturalnym, a to, że możemy w pewnym momencie wrócić do punktu wyjścia wcale nie dziwi.

- Jeżeli pracujemy w branży, w której funkcjonuje ograniczona ilość firm (doradcze, audytowe, konsultingowe np.), to może się w pewnym skończyć tak, że rzeczywiście będziemy chodzić między jednym, a drugim pracodawcą - mówi Krzysztof Kossy, psycholog społeczny.

Przeczytaj też: Czy bez znajomości można znaleźć dobrą pracę?

Korzyść z powrotu mogą być dla obu stron. Pracodawca zatrudnia kogoś już sprawdzonego, kogo zna, zaś pracownik z nowym doświadczeniem i świeżą głową może wnieść do firmy dużo pozytywnej energii i wiedzy.
Aby dowiedzieć się o innych plusach oraz minusach powrotu do dawnej pracy, posłuchaj w "4 do 4".
(ac/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca psychologia
Czytaj także

Wypalenie zawodowe: młodzi, zdolni, sfrustrowani

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:30
Wypalenie zawodowe, bądź "przerdzewienie", dotyka wielu młodych ludzi, którzy rozpoczynając pierwszą pracę, inaczej wyobrażali sobie start w zawodowej karierze. Są ambitni, a nie widzą szans na awans. - Trzeba płonąć, żyć z pasją, żeby się wypalić - mówi Ewa Gontarczyk, coach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie bój się zmiany zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 11:00
Jeśli marzymy o tym, żeby na jeden dzień stać się kimś innym, spróbować sił w zawodzie, który dotąd był tylko marzeniem - wybierzmy lifetramp. A co zrobić i jakie kroki wykonać, by przebranżowić się na stałe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie emigrujemy już za byle pracą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 11:00
Tylko 17% Polaków deklaruje, że nie rozważa wyjazdu z Polski za pracą. Szukamy lepszych widoków na przyszłość, wyższych pensji oraz komfortu życiowego, który trudno znaleźć na miejscu.
rozwiń zwiń