Gry komputerowe wcale nie są złe!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 15:18
Powodują agresję, kradną czas, odrywają młodych ludzi od pożyteczniejszych czynności - tak często mówi się o grach komputerowych. Ten rodzaj rozrywki od wielu lat jest powodem niezliczonych dyskusji. Czy granie to rzeczywiście strata czasu i coś, co kompletnie nas nie rozwija?
Audio
  • Czy gry komputerową mogą nas rozwinąć? Jak najbardziej! (Czwórka/4 do 4)
Gry komputerowe wcale nie są złe
Foto: Glow Images/East News

Małgorzata Dąbrowska, właścicielka sklepu z grami, już na wstępie rozmowy z Czwórką przełamuje pewne mity związane z grami. - To nie dzieci i młodzież w wieku szkolnym najczęściej do nas przychodzi, ale mężczyźni w wieku 30-40 lat. Największą popularnością cieszą się u nas gry sportowe, przygodowe i strategiczne. Strzelanki, na temat których często słyszymy wiele negatywnych opinii, stanowią tak naprawdę niewielki procent asortymentu - powiedziała w "4 do 4".
W mediach od dłuższego czasu można zauważyć pewną zmianę w spojrzeniu na to, co daje nam granie. Dostrzega się pozytywne cechy poszczególnych produkcji. - Gry pozwalają rozwinąć wyobraźnię. Możemy przeżyć przygody, w których na co dzień nie będziemy mieli okazji uczestniczyć - przekonywała Dąbrowska.
PRZECZYTAJ TEŻ: Jak gry komputerowe zawojowały świat?

Istotny jest też aspekt edukacji... językowej. - Wiele gier nie wychodzi w polskiej wersji. Jeśli chcemy dobrze sobie w nich poradzić, musimy znać jakiś język obcy. Czasem podczas grania trzeba sięgnąć do słownika, co na pewno może wyjść tylko na korzyść - skwitowała Dąbrowska.
Co jeszcze dają nam gry? Jakie ich rodzaje będą dobre dla młodszych użytkowników, a które przeznaczone są dla starszych? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy w "4 do 4".
ac, mp

Czytaj także

Nowe otwarcie czy koniec PS Vita?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 17:44
7 lutego będzie miała miejsce europejska premiera PS Vita drugiej generacji. Czy to ostatnie tchnienie przenośnych konsol?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gadżety na wakacje. Co zabrać? [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 19:40
- Laptop, tablet, kamera, aparat, mnóstwo kabli, konsola - te wszystkie rzeczy miałem ze sobą na poprzednich wakacjach - przyznał Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Początek Gamescom 2014 bez rewelacji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 19:20
Właśnie rozpoczęły się targi Gamescom, jedna z największych światowych imprez poświęcona grom komputerowym. Wydarzenie potrwa do 17 sierpnia, a tym, co w jego trakcie czeka nas najciekawszego rozmawiali Kamil Jasieński i Marcin Kubicki z magazynu "T3".
rozwiń zwiń