Bardzo opłacalna opieka nad seniorami

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 11:30
W krajach Unii Europejskiej przybywa osób starych i schorowanych, którymi trzeba się opiekować. Osoby z Polski chętnie wyjeżdżają do takiej pracy i jest na nie spore zapotrzebowanie.
Na rynku poszukiwani są tzw. opiekunowie osób starszych.
Na rynku poszukiwani są tzw. opiekunowie osób starszych.Foto: Glow Images/East News

Jak wynika z raportu GUS, w ubiegłym roku taką gotowość wyraziło 24 procent naszych rodaków. Najczęściej wybierają Wielką Brytanię i Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi zgłaszają w ostatnim czasie duże zapotrzebowanie na polskich opiekunów osób starszych i chorych. Kuszą zarobkami zaczynającymi się od 5 tysięcy złotych miesięcznie.

Czy tego rodzaju praca fizyczna będzie coraz popularniejszym wyborem Polaków? Porozmawiamy o tym w "4 do 4" w czwartek 25 września. Zaczynamy o 13.00.

ac

Czytaj także

Portugalia stawia na agroturystykę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 14:00
Piękny kraj na południu Europy cieszy się w Polsce opinią wiecznie słonecznego raju, w którym życie upływa błogo i bez żadnych problemów. To mylny pogląd.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie emigrujemy już za byle pracą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 11:00
Tylko 17% Polaków deklaruje, że nie rozważa wyjazdu z Polski za pracą. Szukamy lepszych widoków na przyszłość, wyższych pensji oraz komfortu życiowego, który trudno znaleźć na miejscu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szukając pracy wyłącz naiwność

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 18:00
W wakacje wiele osób poszukuje pracy tymczasowej, również poza granicami Polski. Wśród potencjalnych pracodawców nie brakuje jednak oszustów. Jak się przed nimi ustrzec?
rozwiń zwiń