Vienio: jestem rycerzem hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2010 18:20
Muzyk znany z kolektywu Molesta Ewenement właśnie wydał solowy album zatytułowany "Etos".
Audio

– Tytuł "Etos" kojarzy mi się z rycerstwem. To zbiór pozytywnych cech, które charakteryzują rycerza w srebrnej zbroi – wyjaśnia Vienio. – Być może ja sam jestem takim rycerzem hip-hopu – dodaje. W czwórkowym "Magazynie" muzyk opowiadał o pracy nad debiutancką solową płytą i ubolewał nad ponurym klimatem współczesnych zamkniętych osiedli.

– Bardzo lubię pracować w zespole i musiałem dojrzeć do wydania solowej płyty – przyznaje Vienio. – Zrobiłem wszystko sam. Wszystkie aranżacje, wszystkie bity na ten album są moim dziełem. Zaprosiłem znakomitych gości i jestem z tej płyty bardzo zadowolony – nie kryje satysfakcji muzyk.

Płytę promuje singiel "Nowe bloki". – Ludzie mają dziś więcej możliwości komunikowania się, ale przez to oddalają się od siebie. Widać to na zamkniętych osiedlach z dozorcami, gdzie nie można swobodnie wejść czy usiąść na ławce. Mieszkańcy nie mówią sobie dzień dobry, nie ma wspólnego klimatu – ubolewa muzyk. – Żyjemy jak brojlery w klatkach, jedna nad drugą – puentuje.

Justyna Dżbik nie omieszkała skonfrontować swojego gościa z wypowiedziami innych muzyków na jego temat. Laurki wystawili Vieniowi Pelson i Pablopavo. Polały się łzy wzruszenia…

Posłuchaj fragmentów audycji i zobacz Vienia w studiu Czwórki.

ŁSz

 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Justyna Dżbik
Czytaj także

Fajerwerki, cuda wianki...

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2010 13:08
Tak w skrócie Budyń reklamował w Czwórce nowy koncertowy program grupy Pogodono, która po raz kolejny przetasowała swój skład.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pokojowy rap

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2010 16:40
AbradAb uważa, że "walka na rymy" przyczynia się do rozwoju polskiego hip-hopu. Ważne jednak, by muzycy nie siali nienawiści.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coolio na koncertach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2010 16:14
Trasę poleca Czwórka. Słuchaj nas i zdobądź wejściówki na koncerty.
rozwiń zwiń