Jak uszczęśliwić pracownika

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 17:00
Koleje Mazowieckie zostały laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania. Jak w Polskich warunkach dbać o pracownika? Odpowiedź w "Magazynie".
Audio

Wyjazdy integracyjne, imprezy zapewniające "zwykłym pracownikom" możliwość spotkania z członkami zarządu firmy, bogaty pakiet socjalny i atrakcyjne szkolenia. To tylko niektóre elementy strategii budowania zaufania pracowników w spółce Koleje Mazowieckie. Firma znalazła się w gronie laureatów konkursu Pracodawca Godny Zaufania. Gośćmi Justyny Dżbik w "Magazynie" byli: Marcin Karlikowski, dyrektor biura spraw pracowniczych Kolei Mazowieckich, oraz Krzysztof Przybył, Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska", członek jury konkursu.

– Na ten tytuł pracowaliśmy od pięciu lat, czyli od początku istnienia spółki – podkreśla Marcin Karlikowski. Jak wyjaśnia, Koleje Mazowiecki zapewniają swoim pracownikom przede wszystkim poczucie stabilności zatrudnienia. – Nie ma zwolnień, a wręcz przeciwnie: firma dynamicznie się rozwija, w tej chwili jesteśmy już drugim przewoźnikiem w Polsce, wzrasta liczba pasażerów. Oferujemy pracownikom bogaty pakiet socjalny, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, co jest szczególnie ważne na kolei – wylicza gość "Magazynu".

Udogodnienia oferowane pracownikom przez Koleje Mazowieckie doceniło jury konkursu o tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania. Jak podkreśla Krzysztof Przybył, odpowiedzialność społeczna biznesu to wyzwanie, któremu w warunkach polskich potrafią sprostać przede wszystkim duże firmy, dysponujące środkami na budowanie zaufania pracowników.

Posłuchaj fragmentów rozmowy z gośćmi "Magazynu".

 

ŁSz

Czytaj także

Listonosz przychodzi o siódmej… wieczór

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2010 13:36
Doręczanie listów po południu, polecone bez awizo i system śledzenia przesyłek – m. in. na takie udogodnienia mogą liczyć klienci Poczty Polskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Minus Showcase już 5 listopada!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 18:50
Na wyjątkową imprezę techno w poznańskiej Starej Rzeźni zapraszał w "Magazynie" Łukasz Napora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sajgon na Pradze

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2010 11:41
Wietnamska klubokawiarnia Ale Sajgon! planuje atrakcje zarówno dla ciała, jak i dla ducha.
rozwiń zwiń