Sukces według menedżera

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 18:55
Trwają Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej. O umiejętnościach i aspiracjach polskich menedżerów mówiła w Czwórce Monika Masztakowska z Diners Club.
Audio

W Polsce mamy doskonałych menedżerów. Świadczy o tym sposób, w jaki przetrwaliśmy kryzys na rynkach finansowych – cieszy się Monika Masztakowska, PR manager Diners Club Polska, współautorka raportu „Talent Club. Polski menedżer roku 2010”. Na portalu talentclub.pl trwają Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej.

– Chcieliśmy sprawdzić, jaki jest polski menedżer, jakie ma kwalifikacje, co jest dla niego synonimem sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym, czy uważa się za człowieka spełnionego i jak sobie wyobraża swój dalszy rozwój – wyjaśnia Monika Masztakowska.

Podstawowa definicja słowa menedżer brzmi: osoba, która zarządza zespołem. Każdy, kto próbował, wie, że to niełatwa sztuka. Jakie walory osobowości sprzyjają sukcesowi w branży menedżerskiej?

– Przebadaliśmy ponad 1,4 tys. menedżerów. Większość postawiła na specyficzne cechy charakteru, pozwalające na zbudowanie solidnego i sprawnie działającego zespołu. A zatem dobrą organizację, umiejętność inspirowania podwładnych do myślenia i działania, pomysły, wytrwałość, empatię i umiejętność przyjmowania krytyki – wylicza gość „Magazynu”.

Z raportu wynika również, że miarą sukcesu zawodowego jest dla polskich menedżerów szacunek i zaufanie ze strony podwładnych i współpracowników – mówi gość Justyny Dżbik. – O sukcesie w życiu prywatnym świadczy dobry samochód, zegarek dobrej marki, dom z basenem – dodaje. Monika Masztakowska zwraca jednak uwagę, że – według ankietowanych – człowiek sukcesu potrafi godzić życie zawodowe z prywatnym.

Choć wśród menedżerów jest mniej więcej tyle samo kobiet, ilu mężczyzn, panie – mimo identycznych kwalifikacji – są mniej zadowolone ze swoich zarobków niż ich koledzy. – O ile kobiety wyżej oceniały efektywność swojej pracy, niżej oceniały swoje wynagrodzenie – podkreśla Monika Masztakowska.

Na platformie Talent Club trwają eliminacje regionalne Mistrzostw Polski Kadry Menedżerskiej. Na uczestników czeka pięć testów. Autorzy 800 najlepszych prac zmierzą się w styczniowym finale. Zwycięzca zdobędzie m. in. miejsce na dowolnych studiach podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego.

Więcej w rozmowie Justyny Dżbik z Moniką Masztakowską. Kliknij w ikonę dźwięku/filmu w ramce po prawej stronie.

ŁSz

Zobacz więcej na temat: POLSKA Justyna Dżbik

Czytaj także

Młodzi twórcy reklamy walczą o "Młode Orły"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 14:18
- Reklamy nie tylko sprzedają produkt, ale także kształtują nasze gusta - tłumaczy prezes ogólnopolskiego konkursu reklamy "Złote Orły".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie za ciężką pracę nam płacą...

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 13:43
…ale za pracę w zespole – sugeruje Miłosz Brzeziński, autor książki „Biznes, czyli kupa ludzi”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi zawałowcy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 11:15
Młodzi ludzie coraz wcześniej zaczynają karierę zawodową, coraz szybciej żyją i coraz częściej chorują na serce.
rozwiń zwiń