Nie za ciężką pracę nam płacą...

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 13:43
…ale za pracę w zespole – sugeruje Miłosz Brzeziński, autor książki „Biznes, czyli kupa ludzi”.
Audio

– Polakom wmawia się, że człowiek stworzony jest do pracy w zespole, tymczasem nie każdy się do tego nadaje. Całkiem naturalne jest to, że znacznie lepiej pracuje nam się indywidualnie – przekonuje Miłosz Brzeziński, autor książki „Biznes, czyli kupa ludzi”.

– Publikacja jest przewrotna i obrazoburcza. Traktuje o mitach, dotyczących tego, co człowiek da radę zrobić , czego w biznesie od niego wymagają i tego, jak sobie z tym radzić – zdradza gość „Poranka”. U podstaw tej książki leży rozpowszechnione przekonanie, że choć człowiek nie jest przystosowany do pracy zespołowej, musi posiąść tę umiejętność. – Jeśli człowiek nie nauczy się pracy w zespole i będzie żył tak, jak podpowiada mu serce, umrze bezpotomnie – zauważa. – Ci, którzy wiążą sieci biznesowe, rozjadą go jak walec – ostrzega Miłosz Brzeziński.

– Bywają też zespoły, które tylko się tak nazywają. Tak naprawdę są grupą ludzi, funkcjonujących niczym korporacja taksówkowa. Razem, a jednak osobno. Wiąże ich jedynie pomieszczenie, w którym pracują – tłumaczy autor książki.

– Pracując w zespole, musimy być hiperuprzejmi. Gdyby każdy zachowywał się tak, jak czuje, chodzilibyśmy po ścianach – puentuje Miłosz Brzeziński.

 

Am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Firmy szukają kadr w... szkołach

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 09:44
Firmy poszukują lojalnych i kompetentnych pracowników już w szkołach zawodowych, średnich i na wyższych uczelniach
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi twórcy reklamy walczą o "Młode Orły"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 14:18
- Reklamy nie tylko sprzedają produkt, ale także kształtują nasze gusta - tłumaczy prezes ogólnopolskiego konkursu reklamy "Złote Orły".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta zmniejsza agresję

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2010 20:00
Jedzenie może ukoić nasze emocje albo zagrzewać do walki. Okazuje się, że to, co spożywamy w pracy i w szkole wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na charakter i inteligencję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył sezon narciarski. Dokąd na narty?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 18:02
W ramach rozgrzewki przed dłuższymi wypadami warto odwiedzić polskie stoki - radzi Cezary Molski z Polskiej Organizacji Turystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koperta, którą warto mieć

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 14:13
EMMA PAK nie tylko przyciąga wzrok oryginalną grafiką, ale przede wszystkim wypełniona jest po brzegi informacjami ze świata kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-book nie uśmierci książki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2010 11:55
Zdaniem autora "Samotności w sieci", książka elektroniczna będzie alternatywą, nie konkurencją dla publikacji papierowych.
rozwiń zwiń