Młodzi twórcy reklamy walczą o "Młode Orły"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 14:18
- Reklamy nie tylko sprzedają produkt, ale także kształtują nasze gusta - tłumaczy prezes ogólnopolskiego konkursu reklamy "Złote Orły".
Audio

"1% na kulturę" – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja konkursu "Młode Orły" przeznaczonego dla młodych adeptów reklamy. O rynku reklamy w Polsce i perspektywach kariery w branży reklamowej mówił w "Magazynie" Paweł Sosnowski, prezes organizowanego po raz 13. ogólnopolskiego konkursu reklamy "Złote Orły", któremu "Młode Orły" towarzyszą.

Pomysł zorganizowania konkursu, w którym nagradzano by najlepsze powstające w Polsce reklamy, wziął się z potrzeby wyznaczenia standardów jakości na rodzimym rynku reklamowym. – Chcieliśmy się przekonać, które reklamy są dobre, a które złe. Tym bardziej, że reklamy nie tylko sprzedają produkt, ale także kształtują nasze gusta – tłumaczy Paweł Sosnowski.

Konkurs "Młode Orly" skierowany jest do młodych adeptów reklamy, stawiających pierwsze kroki w branży i chcących wypłynąć na szerokie wody. W tym roku przed uczestnikami konkursu staje zadanie zaprojektowania plakatu lub billboardu nawołującego rząd do przeznaczania na rozwój kultury 1 procenta środków z budżetu państwa.

– W poprzednich edycjach "Młodych Orłów" brali udział zarówno zupełni debiutanci, jak i młodzi twórcy dysponujący już pewnym doświadczeniem w tworzeniu reklam – mówi gość Justyny Dżbik. Jak dodaje, ci ostatni z oczywistych względów nadsyłali na konkurs lepsze prace. – Z reguły otrzymujemy od kilkudziesięciu do stu zgłoszeń. Skutki naszych działań bywają fenomenalne. To my jako pierwsi zaczęliśmy akcję przeciwko plastikowym torbom. Skutek jest taki, że w supermarkecie nie dostaniemy wytrzymałem plastikowej torby i po zakupy musimy przychodzić z własną – cieszy się prezes "Złotych Orłów".

Więcej w rozmowie Justyny Dżbik z Pawłem Sosnowskim. Zobacz/posłuchaj.
Zobacz więcej na temat: POLSKA Justyna Dżbik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mistrzostwa świata kurierów rowerowych w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 17:33
Uczestnicy mistrzostw rywalizują w specjalnym miasteczku symulującym prawdziwą "miejską dżunglę". Po godzinach natomiast chętnie... słuchają reggae.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żołnierze grzechu i kościelni wywiadowcy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 06:55
Co ma wspólnego epidemia ospy w 1963 roku z przemianami w Polsce w ostatnim 20-leciu, wyjaśniał w „Stacji Kultura” autor powieści kryminalnej „Żołnierze grzechu”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkalne getta

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 11:30
W Warszawie wybudowano już około 200 osiedli zamkniętych. Dla porównania w Berlinie istnieje tylko jedno. – Ich budowa nie służy rozwojowi społeczeństwa ani miasta – wyjaśnia ekspert.
rozwiń zwiń