X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Coworking – idealne wyjście dla freelancerów

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 08:00
Przedstawicieli wolnych zawodów często można spotkać w kawiarniach, przy filiżance kawy. Z roku na rok jest ich tam jednak coraz mniej. "Ukrywają" się w centrach coworkingowych, gdzie biurko w biurko pracują z innymi freelancerami.
Audio

Idea coworkingu narodziła się kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych. W Polsce dopiero zyskuje popularność. – Polega ona na tym, że osoby wykonujące wolny zawód, np. architekci, adwokaci, programiści czy graficy, zamiast pracować w domu wynajmują sobie biurko w specjalnie przystosowanym do tego celu biurze – wyjaśnia Wiktor Sarota, prezes firmy InFakt.pl, która wspólnie z centrami coworkingowymi przygotowała raport Coworking w Polsce 2011. Tam znajdują wszystko, czego im potrzeba, począwszy od artykułów biurowych, łącz internetowych, drukarek i faksów a skończywszy na sali konferencyjnej do spotkań ze swoimi klientami.

Taka forma pracy umożliwia im oddzielenie życia zawodowego od prywatnego, jak również jest niebywałą okazją do nawiązania ciekawych i owocnych znajomości. – Często się bowiem zdarza, że coworkerzy zaczynają zlecać sobie wzajemnie zadania lub tworzyć wspólne projekty – przyznaje gość "Pod lupa". – Rodzi się tam naprawdę żywa współpraca – dodaje.

Jak wynika z raportu o coworkingu, statystyczny freelancer korzystający z dobroci coworkingu jest mężczyzną (64%), pracującym w branży informatycznej, marketingu, public relations, doradztwie czy konsultingu, mającym niewiele klientów (średnio od 2 do 5), będącym osobą młodą (przedział od 26 do 35 roku życia). – To bardzo dynamiczni ludzie, którzy określają się mianem przedsiębiorców – ocenia Wiktor Sarota.

Wiktor
Wiktor Sarota w studiu Czwórki/fot. Wojciech Kusiński

Biura coworkingowe najczęściej można spotkać w dużych miastach. Są już np. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Wrocławiu). Zwykle są one czynne od poniedziałku do piątku (czasem w weekendy) od godziny 8 do 20. – Nie są to biura całodobowe. Ich pomysłodawcy doszli bowiem do wniosku, że przedstawicielom wolnych zawodów potrzeba jakiejś higieny pracy – zauważa Wiktor Sarota. Biurko można wynająć na godziny, dni, jak również miesiące. Gość Czwórki zdradza, że miesięczny koszt wynajmu biurka to kwota rzędu 300-500 zł.

Więcej o coworkingu dowiesz się słuchając rozmowy Justyny Dżbik z Wiktorem Sarotą.

ap


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Freelancera zatrudnię od zaraz

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 16:00
Firmy polubiły współpracę z wolnymi strzelcami , choć nie zawsze do końca im ufają . Z szacunków firm rekrutacyjnych wynika, że nawet co piąty aktywny zawodowo Polak jest dziś niezależnym pracownikiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minusy i plusy bycia wolnym strzelcem

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 09:14
Nie dla każdego taki sposób zarabiania na życie jest odpowiedni. Kto nie umie organizować sobie czasu czy oddzielać życie zawodowe od prywatnego powinien raczej poszukać normalnej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biurko do wynajęcia

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 22:58
Na wspólnej przestrzeni pracują specjaliści różnych dziedzin, członkowie małych firm lub wolni strzelcy. "Biurco" zapewnia im warunki do pracy, spotkań i odpoczynku. Nie trzeba martwić się o nic, co związane z prowadzeniem własnego, pełnego biura.
rozwiń zwiń