X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jolanta Kwaśniewska myśli o mężczyznach

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 13:28
Panowie wciąż nie dbają o swoje zdrowie, zapominają o profilaktyce. Jolanta Kwaśniewska upomina ich, żeby nie pozostawiali kobiet samych na jesień życia.
Audio
  • Jolanta Kwaśniewska opowiada o książce "Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien".

Po 10 latach od pierwszego wydania, na polski rynek powraca książka "Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien" - to nowe, poprawione wydanie rozmów Ewy Dux-Prabuckiej z lekarzami, ekspertami zajmującymi się naszym zdrowiem. Książkę wydała fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier", a sama pani prezydentowa objęła ją swoim patronatem.

- Po 10 latach od pierwszego wydania doszliśmy do wniosku, że bardzo wiele rzeczy, które powinny się zdarzyć, nie miało miejsca. Musimy więc stale prowadzić zdecydowaną kampanię polityki prozdrowotnej dla mężczyzn - wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska.

 - "Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien" to pozycja zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, mimo że tytuł skierowany jest do panów - mówi pani prezydentowa, która jest również pomysłodawczynią książki, a jej fundacja prowadziła program pod tym samym tytułem.

- Mam wrażenie, że to kobiety bardziej przejmują się zdrowiem swoim mężczyzn od nich samych. Mężczyźni starają się iść przez życie szybko jak taran i pojawiają się u lekarza dopiero wtedy, kiedy dzieje się coś naprawdę niepokojącego - zauważa Jolanta Kwaśniewska i dodaje, że różnica średniego czasu trwania życia między kobietami a mężczyznami jest gigantyczna. To aż 9 lat różnicy! - Kobiety w jesień życia wchodzą więc często same... - ubolewa gość Czwórki.

Zdaniem prezydentowej panowie z jednej strony wstydzą się mówić o swoim zdrowiu, z drugiej strony po prostu się boją. - Gdy widzą symptomy choroby, sądzą, że najlepiej się przespać, wypić kieliszek wina albo piwo - tłumaczy Kwaśniewska w rozmowe z Czwórką. - A to są przecież tylko takie zagłuszacze naszych problemów emocjonalnych czy zdrowotnych.

Dlatego, zdaniem Jolanty Kwaśniewskiej, w książce "Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien" jest to, co naprawdę ważne - jak mądrze jeść, dbać o dietę, nasze ciało i serce. Znajdują się tam także informacje o tym, że badania profilaktyczne są o wiele tańsze niż leczenie, a dbałość o nasze zdrowie jest nie tylko naszym przywilejem, ale i obowiązkiem.

Zdaniem pani prezydentowej tę książkę powinien przeczytać każdy. O tym, dlaczego z jej treścią powinny zapoznać się mamy chłopców i czy sięgnął po nią prezydent Aleksander Kwaśniewski dowiesz się, słuchając materiału Eweliny Grygiel z audycji "Pod lupą" lub oglądając załączone wideo.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ze stwardnieniem rozsianym można normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 08:00
SM - przewlekła, postępująca choroba ośrodkowego układu nerwowego. Dotyka młodych i dorosłych. Częściej kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwaśniewska: O miłość trzeba dbać jak o dobry angielski trawnik

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 12:00
Czyli garść porad o trudnym życiu we dwoje. W Czwórce z Jolantą Kwaśniewską rozmawiamy o jej nowej książce "Lekcja stylu dla par".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwaśniewska: jest jeszcze tyle ciekawych projektów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 13:18
- Im więcej zobowiązań, tym mądrzej staramy się naszym czasem dysponować. To jest dla mnie oczywiste - mówi Jolanta Kwaśniewska w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń