Zdrowi ludzie nie są stworzeni do pracy w korporacji

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 15:26
Open space, służbowy mundurek, ciągła kontrola, a w zamian: opieka socjalna, imprezy integracyjne. Czy warto dziś być korpoludkiem?
Audio
  • Praca w korporacji szczęście czy przekleństwo?
  • Własna księgowość - jak sobie dać z tym radę - materiał Kasi Tarnopolskiej
Zdrowi ludzie nie są stworzeni do pracy w korporacji
Foto: Glow Images/East News

Praca w dużej, prężnie działającej korporacji jest marzeniem wielu ludzi. Często jednak koszty podjęcia takiej pracy i osiągnięcia w niej sukcesu są bardzo wysokie.

- Spotkałem ludzi, którzy korporacji zawdzięczają wszystko. Kupili za gotówkę super, fantastyczne mieszkania, są dumni, szczęśliwi. Ci o których myślę, już nawet mają czas by korzystać z tych wygód - mówi dr Paweł Pawłowski, psycholog biznesu. - Niestety większość pracujących w korporacjach wielkich karier nie zrobi. W każdym razie nie są to kariery o jakich myśleli. Bardzo wielu moich pacjentów straciło życie osobiste, bo mijali się z partnerami. Nie mieli czasu na seks, na bliskość, spotkanie, kontakt z dziećmi - dodaje.

Jak twierdzi gość Olgi Mickiewicz i Krzysztofa Grzybowskiego, największym zagrożeniem pracy w korporacji jest "odmóżdżenie".  - Firmy chwalą się, że szukają ludzi innowacyjnych - nic bardziej mylnego. Korporacje, w swojej masie, szukają ludzi posłusznych, wykonawców.

Mimo tych wad są też dobre strony pracy w korporacji, posłuchaj audycji "4 do 4" i dowiedz się co może zaoferować Ci duża firma, oprócz stresu i wyścigu szczurów.

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Kasi Tarnopolskiej o prowadzeniu własnej księgowości.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Masz szansę na wsparcie finansowe

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 09:11
Trzy miliardy złotych wart jest rynek stypendiów w Polsce. Chociaż dopiero rozwija się w naszym kraju, to takich ofert zaczyna szybko przybywać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janda reżyseruje "Kontrakt" o życiu korporacji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 16:52
W Teatrze Polonia trwają próby przed premierą spektaklu "Kontrakt" w reżyserii Krystyny Jandy. Sztuka Mike'a Bartletta opowiada o świecie wielkiej korporacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie od nowa

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 10:00
Ciekawa praca, spore zarobki i przeświadczenie, że jest się niezastąpionym - aż do dnia, kiedy trzeba zaczynać od nowa. Jak wygląda życie "po korporacji" opowiadają bohaterki reportażu "Raz, dwa, trzy, teraz Ty..." Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
rozwiń zwiń