Nieoczywisty przewodnik po Pradze

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 17:20
To jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów europejskich stolic, o której powstają przewodniki, książki, albumy oraz filmy dokumentalne. Tomasz Dygała postanowił odkryć przed nami nieznane oblicze tego miasta.
Audio
  • Sprawdź, gdzie w Pradze zjesz najlepsze knedliczki i wypijesz piwo warzone w klasztorze (4 do 4/Czwórka)
To jedno z niewielu miast tak szczegółowo opisanych w przewodnikach. Mimo to Praga kryje w sobie wiele tajemnic
To jedno z niewielu miast tak szczegółowo opisanych w przewodnikach. Mimo to Praga kryje w sobie wiele tajemnic

- Większość turystów przyjeżdża do stolicy Czech na bardzo krótko i zwiedza to miasto pobieżnie, a nie da się poznać Pragi w 8 godzin - mówi gość "4 do 4". - Na szczęście uczestnicy moich wycieczek dają się namówić i wracają tutaj na dłużej. Najlepiej na dwa tygodnie.

Rozmówca Krzyśka Grzybowskiego zapewnia, że w ciągu 14 dni nikt Pragą nie zdąży się znudzić: - Praga jest pełna rozmaitych atrakcji, a w niektóre miejsca warto wracać nie tylko w ciągu dnia, ale także i w nocy. Często znajdują się one nieopodal turystycznych szlaków, więc czasami opłaca się zboczyć z zaplanowanej trasy. Ulgę odczuje także nas portfel, bo w tych zakamarkach ceny są dużo bardziej przystępne, a wrażenia wizualne równie wielkie.

Odwiedź z nami najpiękniejsze miejsca na świecie >>>

Zdaniem Tomasza Dygały w Pradze warto odwiedzić restaurację U Zelené brány, gdzie zjemy najpyszniejsze knedliki na świecie oraz najstarszy czeski klasztor w Brzewnowie, w którym mnisi warzą fantastyczne piwo.

kul

Czytaj także

Praga - piwna stolica z nieodgadnionym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 10:00
To miasto, któremu udało się uniknąc zniszczeń wojennych, zachowało czar dawnych wieków. Żeby ponać czar Pragi trzeba spacerować po niej o kazdej porze dnia i nocy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najpiękniejsze dworce kolejowe także znajdują się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 12:45
Z założenia powinny być wizytówką miast, jednak w ostatnich latach przeważnie odstraszały. Postanowiliśmy sprawdzić gdzie w Polsce znajdują się najpiękniejsze dworce kolejowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czesi śmieją się ze swojej historii, ale szanują prawo"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 11:10
To jedno ze spostrzeżeń Marka Pernala - historyka, dyplomaty, byłego ambasadora w Republice Czeskiej oraz autora niezwykłego przewodnika "Praga. Miasto magiczne. Spacerownik historyczny".
rozwiń zwiń