Praga - piwna stolica z nieodgadnionym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 10:00
To miasto, któremu udało się uniknąc zniszczeń wojennych, zachowało czar dawnych wieków. Żeby ponać czar Pragi trzeba spacerować po niej o kazdej porze dnia i nocy.
Audio
  • Z założycielami praskiego Muzeum Gastronomii rozmawia Ania Depczyńska (4 do 4/Czwórka)
  • Adam Gąsior opowiada o urokach Pragi (4 do 4/Czwórka)
  • Jezulatko - praskie sanktuarium - materiał Ani Depczyńskiej (4 do 4/Czwórka)
Most Karola w Pradze czeskiej
Most Karola w Pradze czeskiejFoto: Fot. Maros M r a z (Maros)/Wikimedia Commons

Znamy Pragę jeździmy tam od wielu, wielu lat. - Każdy z nas ma jednak swoja Pragę, jedni jadą na piwo, inni pojeździć metrem - mówi Adam Gąsior, Wasze Podróże. - Wojny oszczędziły Pragę i to jest piękne, bo to jest prawdziwe - dodaje. - To na pewno miasto z klimatem.

W tym mieście tworzyli Kafka i Mozart. Oni odkryli klimat stolicy Czech. - Trzeba się przejść przez Pragę o każdej porze dnia i nocy, spojrzeć na panoramę miasta z jednego i drugiego brzegu - mówi Czwórkowy gość.
- Praga była nazywana miastem stu wież. Dziś nie ma ich już tyle, ale na pewno górują nad miastem - mówi podróżnik. - Warto wspomnieć, że Rilke nazwał Pragę "gigantyczny poematem epickiej architektury" i to się widzi na każdym kroku.

Odkryj z nami najpiękniejsze miejsca na świecie > > > 

Nie ma oczywiście Pragi bez piwa. Jak czescy kelnerzy odnajdują się w dziesiątkach klientów, setkach sprzedanych kufli ze złotym trunkiem, a także które piwiarnie odwiedzić, by poczuć prawdziwy klimat czeskiej stolicy dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Krzysztofa Grzybowskiego z Adamem Gąsiorem w audycji "4 do 4".

Zapraszamy również do wysłuchania załączonego materiału Ani Depczyńskiej o Muzeum Gastronomii w Pradze, a także odwiedzenia miejsca o nazwie Jezulatko.

(pj)

Czytaj także

Rumcajs mieszka w Czeskim Raju

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 10:30
Czeski Raj mamy pod nosem. Leży 50 km od Pragi, tuż za granicą Dolnego Śląska i jest jednym z najpiękniejszych zakątków Czech. Sprawdź dlaczego warto go odwiedzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Największe muzeum LEGO jest w Pradze

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 11:00
Czeską stolicę Polacy znają bardzo dobrze, dlatego Ivana Bilkova zachęca by nie tylko zwiedzać, ale i korzystać z aktualnie dziejących się atrakcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Leszczyński: Europejczycy nie rozumieją Afrykanów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 13:44
Książka Adama Leszczyńskiego "Zbawcy mórz" powstała z fascynacji. Autor przytaczanymi historiami próbuje rozprawić się ze stereotypem dotyczącym Afrykanów.
rozwiń zwiń