Tokio - nowoczesność skąpana w świetle lampionów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 16:00
- Jeśli jesteś samotny, możesz w Tokio iść do knajpki i wypożyczyć sobie kota, który ci potowarzyszy - mówi Ewa Strebeyko. - To wyjątkowy naród, który ma niejedno oblicze.
Audio
  • Odwiedź z nami najdziwniejsze miejsca w Tokio (Czwórka/4 do 4)
Tokio - nowoczesność skąpana w świetle lampionów
Foto: Glow Images/East News

- W Tokio tradycja miesza się z nowoczesnością, nie brakuje też popkultury - opowiada gość "4 do 4". - Dla fashionistów mekką jest Tokio Street Fashion, ale ja najbardziej pokochałam to miejsce od wielkomiejskiej strony.

Niezapomniane przeżycie dają wizyty na jednej z trzech wież widokowych w mieście - morze wieżowców ciągnie się aż po horyzont: - Przez Tokio możesz iść cztery godziny, albo sześć i krajobraz się nie zmienia - mówi Ewa Strebeyko. - Ale to nie znaczy, że cię nudzi. To niesamowicie barwne miasto, z wieloma ciekawymi zakątkami.

Odwiedź z Czwórką najpiękniejsze miejsca na świecie >>>

Do najpopularniejszych miejsc należą kluby, w których występują zespoły "visual kei": - To gatunek nawiązujący do japońskiego rocka, ale charakteryzujący się tym, że muzycy na scenie prezentują się w teatralnych stylizacjach. Proszę sobie wyobrazić mały klub, małą scenę, a na niej pięciu facetów wyglądających jak damy wiktoriańskie z gitarami elektrycznymi - to naprawdę robi wrażenie!

Najwięcej zaś takich miejscówek znajdziemy w dzielnicach Akihabara i Harajuku. Ta pierwsza znajduje się w centrum Tokio i nazywana jest Elektrycznym Miastem, w którym znajdziemy najdziwniejsze na świecie gadżety. Wśród tłumów ludzi spacerujących i robiących zakupy w Akihabarze są także poprzebierani za ulubionych bohaterów wielbiciele anime i mangi: - Przyjeżdżają tutaj pasjonaci anime, mangi i cosplaya, żeby zaopatrzyć się w gadżety i akcesoria niezbędne, by realizować swoje hobby - tłumaczy założycielka Fundacji Krzewienia Kultury Japońskiej SAKURA. - Natomiast Harajuku można spotkać przebrane za francuskie pokojówki hostessy zachęcające do wizyty w tutejszych restauracjach i kawiarniach. A wszystko po to, żeby klient poczuł się wyjątkowo. Dlatego też, kiedy gość staje w drzwiach lokalu,  nie słyszy "witamy" tylko "dobrze, że pan wrócił do domu".

kul

Czytaj także

Mariachi, tequila i piękne kobiety z Guadalajary

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 18:18
- Guadalajara to drugie co do wielkości miasto w Meksyku, które łączy w sobie wszystko i jest kolebką tradycji, kultury i kuchni - mówi Wojciech Łopatkiewicz z Ambasady Meksyku w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Honduras i miejsca w których można poczuć ducha kolonialnej epoki

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 18:00
- Do Hondurasu trafiłem podczas podróży po krajach Ameryki Środkowej. Po Gwatemali to był niesamowity oddech, spotkanie z przestrzenią i zielenią - wspomina podróżnik, Bartek Kaftan.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolej widmo na dalekim dzikim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 09:00
- Na Syberii wszytko jest większe. 40 kilometrów to nie odległość, temperatura - 40 stopni to nie mróz, a 40% to nie wódka. Dlatego kolej, którą chciał wybudować Stalin, miała liczyć 1300 kilometrów - mówią Tomasz Grzywaczewski i Maciej Cypryk, którzy odbyli podróż Martwą Drogą.
rozwiń zwiń