Podróż w cieniu SLA

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 17:01
W planach na ten rok Rafał Zieliński miał podróż dookoła świata. Z końcem października miał opuszczać Chiny. Plany pokrzyżowała choroba. - Lekarze powiedzieli mi, że mam iść do domu i czekać na śmierć - mówi Rafał Zieliński chory na SLA.
Audio
  • "Podróż życia" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze (Czwórka/4 do 4)
Rafał Zieliński
Rafał ZielińskiFoto: youtube.com

Rafał nie poszedł za radą lekarzy. Walczy o życie i marzenia. Dzięki wsparciu przyjaciół w ciągu dwóch tygodni udało się zgromadzić pieniądze na kurację komórkami macierzystymi, na którą Rafał pojechał do Izraela.

Pieniądze na leczenie Rafała Zielińskiego zbierał on sam, a także jego liczni przyjaciele, rodzina i znajomi. Zorganizowano m.in. imprezę charytatywną "Podróż życia wbrew SLA", wydarzenie było taneczna wycieczką przez różne kraje i kontynenty.
Wyprawę życia Rafałowi pokrzyżowała choroba. W tej trudnej sytuacji nie zawiedli jednak przyjaciele, dla których był zawsze super kompanem. - Trudno stwierdzić czego Rafał nie lubi. Wszelkie aktywności dają mu tyle radości i tyle spełnienia. Mnie to zawsze mobilizowało, żeby w sobie znajdować więcej pokładów pracowitości - mówi jeden z przyjaciół Rafała.  - Jest megapozytywna postacią, megakontaktowy, zawsze roześmiany - dodaje kolejny.
Przyjaciele i koledzy widzą Rafała jako eksploratora świata, który czerpie z życia tyle ile się da. Podobno to on robił zawsze najlepsze imprezy przebierane i taneczne, wprowadzał pozytywną energię.

- Zawsze wierzyłem w ludzi, w to, że w momencie, kiedy daje się dobro, to w pewnym momencie to dobro się otrzyma. Starałem się innym przekazywać dobro - mówi Rafał Zieliński. - Projekt "Wbrew SLA" powstał głównie ze względu na fakt, że potrzebowałem pieniędzy na operację. Zaskoczyło mnie to, jak szybko udało się zebrać potrzebne środki na ten wyjazd - dodaje.

Reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze "Podróż życia" został zrealizowany w Studiu Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzieci Afryki potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 08:40
Cztery lata temu dwaj przyjaciele pojechali na wycieczkę do Afryki. Z początku turystyczna wyprawa zamieniła się w podróż życia, która zaowocowała powstaniem Fundacji Dzieci Afryki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

By bajki mówiły polskim głosem

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 17:49
Bohaterowie amerykańskich bajek w Polsce mówią po polsku. Aby tak się stało potrzeba pracy całego sztabu ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tabletka nie pomaga tak, jak drugi człowiek

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 18:18
- Używam stabilizatorów, bo choroba wyłączyła moje ręce z normalnego funkcjonowania. Podniesienie kubka herbaty jest niemożliwe. Nie robię zakupów, bo nie jestem w stanie ich udźwignąć - mówi osoba chora na reumatoidalne zapalenie stawów.
rozwiń zwiń