Wypływać swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 17:13
W życiu ważne jest, żeby mieć marzenia, a jeszcze ważniejsze, by móc je spełniać. Tak jak bohaterowie reportażu Joanny Bogusławskiej, którzy na swoim jachcie pływają tam, dokąd inni jeszcze nie dotarli.
Audio
  • Reportaż "Przekroczyć granice" Joanny Bogusławskiej (Czwórka/4 do 4)
Wypływać swoje marzenia
Foto: Glow Images/East News

Selmę znaleźli w Hiszpanii. Zaimponowała im jej solidna konstrukcja i godny zaufania wygląd. - To była miłość od pierwszego wejrzenia. Długo szukaliśmy jachtu, który pomógły w realizacji naszych planów - wspominają Piotr Kuźniar i Krzysztof Jasica. - Po ostatniej wyprawie wiemy już, że możemy na niej całkowicie polegać.

Bohaterowie reportażu "Przekroczyć granice" zimą opłynęli przylądek Horn i tym samym osiągnęli to, czego nie udało sie dokonać innym żeglarzom.

Wyprawa była pierwszym etapem cyklu przygotowań do ekspedycji na Morze Rossa i próby ustanowienia rekordu świata w żegludze jachtem najdalej na południe globu.

Reportaż "Przekroczyć granice" Joanny Bogusławskiej powstał w Studiu Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia.

(kul / ac)

Czytaj także

Owady na talerzu: pasta ze świerszczami i risotto z chrząszczy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 19:14
Kornelia jest biologiem i od wielu lat fascynują ją owady. Wybrała się więc na warsztaty kulinarne do Tajlandii, gdzie poznała tajniki przygotowania z nich dań. Uważa, że mają ogromne właściwości odżywcze i stara się zachęcić jak najwięcej osób do posmakowania takich specjałów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieganie łącz z dbaniem o siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 16:41
Bieganie, z miesiąca na miesiąc, robi się coraz bardziej modne. Decydując się na tę dyscyplinę sportu warto zadbać o swoje ciało.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Taniec to sport, w którym odnosimy sukcesy!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 16:30
Zwyczajowo przyjęło się mówić, że piłka nożna to nasz sport narodowy. Szkoda tylko, że od lat nie odnosimy w tej dziedzinie żadnych sukcesów. Tymczasem w tańcu towarzyskim zdobywamy najwyższe trofea. Może najwyższy czas zmienić naszą "ulubioną" dyscyplinę?
rozwiń zwiń