Nowa fryzura - pomysł na dobry humor

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 12:00
Pewna kobieta odwiedziła jeden z warszawskich domów dziecka i zrobiła jego podopiecznym nowe fryzury. To efekt akcji "Cięcie z sercem", dzięki na twarzach dzieciaków zagościł uśmiech.
Audio
  • Reportaż pt. "Cięcie z sercem" autorstwa Eweliny Karpacz-Oboładze (Czwórka/4 do 4)
Nowa fryzura - pomysł na dobry humor
Foto: Glow Images/East News

Dzieciaki otrzymały oni nowy wygląd, ale oprócz tego uśmiech i radość. Co najważniejsze jednak - dostały także poczucie, że każde z nich jest inne, ale równie ważne.

- Jesteśmy w domu dziecka, w którym dziś odbywa się akcja "Cięcie z sercem" - opowiada opiekunka dzieciaków z jednej z warszawskich placówek. - Wszyscy wychowankowie naszego domu mogą skorzystać z pomocy i wsparcia fryzjerki i stylistki, które będą modelować fryzury i malować twarze. Dla dzieci to prawdziwa atrakcja.

Jak przyznaje opiekunka, młodzi mieszkańcy ośrodka lubią się malować, przebierać, by nie odstawać od rówieśników. - Będę chciał w końcu obciąć włosy. Skrócę boki, a na środku zostawię dłuższe kosmyki, by móc je sobie "postawić" - opowiada jeden z chłopców, oczekujących w kolejce do fryzjera. - To ważne, jak wyglądam. Gdybym był brzydk.i koledzy z klasy odpychaliby mnie, ludzie by mnie nie lubili. Nie chodzi o urodę, tylko o ubiór, fryzura też jest ważna.

Zobacz także: Reportaże w Czwórce <<<

By dowiedzieć się, jak powstał pomysł na tę niezwykłą akcję i jaki był jej finał - zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "Cięcie z sercem" autorstwa Eweliny Karpacz-Oboładze.

Reportaż został przygotowany w Studiu Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia.

Czytaj także

Dzieci Afryki potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 08:40
Cztery lata temu dwaj przyjaciele pojechali na wycieczkę do Afryki. Z początku turystyczna wyprawa zamieniła się w podróż życia, która zaowocowała powstaniem Fundacji Dzieci Afryki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ze świetlicy w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 14:10
Korepetycje z angielskiego, zajęcia na basenie, gry planszowe - tu dużo się dzieje, a dzieciaki po szkole się nie nudzą. O swoich popołudniach w Świetlicy Socjoterapeutycznej Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci opowiadają jej podopieczni i wychowawcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ludzie, dla których dźwięk jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 16:44
Olga Kaniewska i Andrzej Koper opisują świat poprzez dźwięki. Ich zdaniem dźwięk jest bowiem bogatszy niż fotografia.
rozwiń zwiń