X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
dom dziecka

Z każdym rokiem spada w Polsce liczba rodzin zastępczych

Do końca roku powinna zostać uchwalona nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej – zapowiedziała minister Elżbieta Rafalska. Z kolei Najwyższa Izba Kontroli oceniła, że rodzinne formy opieki rozwijają się za wolno. Za niewydolny Izba uznaje m.in. system pozyskiwania kandydatów na rodziców zastępczych. Z każdym rokiem liczba rodzin zastępczych spada. O ustawie wspierania rodziny mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mirosław Grewiński z Uczelni Korczaka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dom dziecka adopcja piecza

O adopcjach: "Polska wciąż wysyła dzieci za granicę”

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej chce ograniczyć adopcje zagraniczne. Według ministerstwa obecnie jest ich około 300 rocznie i nieprawdą jest, że do takiej adopcji trafiają przede wszystkim dzieci, które w Polsce nie mają na nią szansy. O tym, dlaczego ministerstwo chce ograniczyć adopcje zagraniczne, skoro trudno jest znaleźć rodziców zastępczych dla dzieci z domów dziecka oraz o tym, czy ministerstwo przewiduje jakieś ułatwienia dla rodzin, które zdecydują się na tzw. trudne adopcje, mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.
Zobacz więcej na temat:  adopcja rodzina Ministerstwo Rodziny rodzina zastępcza dom dziecka

Pozostawieni samym sobie

Moment usamodzielnienia to dla wielu ludzi chwila bardzo trudna szczególnie wtedy, gdy nie można liczyć na pomoc rodziny. Kto może im podać pomocną dłoń? O problemie dorosłych wychowanków domów dziecka rozmawiali w Polskim Radiu 24: Kamila Gibas- prawnik i prezes Fundacji Szczęśliwej Drogi, Barbara Nowacka - pedagog i wieloletni pracownik domu dziecka w Konstancinie oraz Beata Sobocińska z Biura Rzecznika Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  dzieci dom dziecka Olga Mickiewicz-Adamowicz