Wybory Małej Miss - talent zamiast urody

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 18:00
Moda na wybory Małej Miss właśnie wkracza do Polski. Na organizatorów tegorocznej imprezy już posypały się medialne gromy, ale ci odpierają zarzuty przekonując, że przecież nie będzie to konkurs piękności.
Audio
  • Monika Skoczylas-Marczyńska i Janusz Antosik o zbliżających się wyborach Małej Miss i Małego Misstera i konkursach piękności dla dzieci (Czwórka/4 do 4)
  • Co słuchacze Czwórki sądzą o amerykańskiej konwencji wyborów Małej Miss? - sonda (Czwórka/4 do 4)
Bliźniaczki
BliźniaczkiFoto: Glow Images/East News

Choć w Polsce konkurs ten nie jest jeszcze popularny, jego odpowiednik w amerykańskiej konwencji rodzi wiele kontrowersjii. Umalowane, jak dorosłe kobiety 5-letnie dziewczynki budzą emocje.

- Ależ my wszędzie piszemy, że to wyłącznie konkurs talentów i fotografii - mówi Janusz Antosik, organizator Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcych Fotografii, Talentów i Osobowości "Mała Miss i Mały Misster". - Nawet w regulaminie zawarliśmy zapis, że zabronione są wszelkie atrybuty związane z konkursem piękności, czyli makijaż, malowanie paznokci i nadmierna stylizacja włosów. Natomiast, ze względu na semantyczne podobieństwo nazwy, wszystkie media przykleiły nam właśnie łatkę "konkurs piękności".

Jak przyznaje Antosik, podczas zbliżającego się konkursu dzieciaki, w trakcie finału, mają być ubrane "jak w wojsku", czyli w takie same sukienki i w takie same garnitury. - Będę najszczęśliwszym człowiekiem, jeśli w trakcie tego konkursu wybierzemy malucha, z którego talentu za kilka, bądź kilkanaście lat wszyscy będziemy mogli być dumni - dodaje Antosik.

Według Moniki Skoczylas-Marczyńskiej z Gabinetu Psychoterapii Rodziny Udanewychowanie.pl w konkursie talentów łatwiej dzieciom przełknąć ewentualną porażkę, niż w konkursie piękności.

- Ponieważ porównujemy pracę, jaką dziecko włożyło w przygotowanie do konkursu, czyli coś, na co ma ono wpływ - mówi ekspertka w "4 do 4". - Jeśli grając na pianinie okażę się słabszy od kolegi, zaczynam więcej ćwiczyć i mam nadzieję, że za rok pójdzie mi lepiej. Natomiast, jeśli ktoś mi mówi "jesteś brzydki", to ciężko coś z tym zrobić, jeśli się ma 7 lat.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej dyskusji w studiu Czworki, a także sondy, w ktorej wypowiadali się słuchacze Czwórki.

(kd/kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka dzieci konkurs
Czytaj także

Nowa fryzura - pomysł na dobry humor

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 12:00
Pewna kobieta odwiedziła jeden z warszawskich domów dziecka i zrobiła jego podopiecznym nowe fryzury. To efekt akcji "Cięcie z sercem", dzięki na twarzach dzieciaków zagościł uśmiech.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pieniądze, banki, konta i karty - to świat także dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 12:15
Już trzynastolatkowie mogą mieć dziś konto bankowe, ale i młodsze dzieci mogą używać kart płatniczych. Jak wprowadzić dziecko w świat finansów i czy jest mu to w ogóle potrzebne?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzice, którzy chcą dobrze, mogą zaszkodzić!

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 16:50
- Współczesny rodzic jest bardzo zagubiony. Kiedyś wychowywano dziecko intuicyjnie, dziś jest mnóstwo pedagogicznych opcji i metod - uważa psycholog Anna Kałuba-Korczak. - Dodatkowo brak odpowiednich wzorców powoduje, że wychowanie dziecka to obecnie naprawdę trudna praca.
rozwiń zwiń