Również zwierzęta mogą być... weganami

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 16:48
Coraz więcej osób decyduje się zrezygnować ze spożywania mięsa. Rośnie popularność wegetarianizmu, ale i weganizmu, który jest bardziej radykalną formą diety, przeradzającą się w ideologię. Nie zawsze to podejście ogranicza się do ludzi, bo zdarzają się osoby, które dania bezmięsne serwują swoim mniejszym przyjaciołom.
Audio
  • Katarzyna Malec nie tylko sama jest weganką. Również jej zwierzęta nie jedzą mięsa i żywią się specjalną karmą (Czwórka/4 do 4)
Również zwierzęta mogą być... weganami
Foto: Fot.: Glow Images

Na wstępie rozmowy gość Czwórki, Katarzyna Malec, wyjaśniła różnice pomiędzy weganizmem i wegetarianizmem oraz innymi zbliżonymi ideologiami. - Weganizm to styl życia polegający na dążeniu do minimalizacji cierpienia zwierząt. Podstawą jest wyeliminowanie z diety wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego: mięsa, mleka i jajek.
Dieta wegan opiera się oczywiście w zdecydowanej mierze o warzywa, owoce, rośliny strączkowe, ziarna zbóż. - Ale są też wegańskie fast foody, hamburgery, lody, hot dogi. Tak, to nie żart. Sukces baru "Krowarzywa" jest najlepszym dowodem, że hamburger bez mięsa może być przepyszny - przekonywała Malec.
PRZECZYTAJ TEŻ: Weganie są zdrowsi?

Katarzyna jest właścicielką czterech adopotowanych kotów i jednego psa. Jej zwierzęta również są... weganami. - Jedzą wegańską karmę, która została wynaleziona dla zwierząt z problemami skórnymi. Została ona przebadana przez dietetyków zajmujących się zwierzętami i weterynarzy. Nie dostrzeżono żadnych problemów u zwierząt, które z niej korzystają - powiedziała.
Więcej na temat życia weganki i jej zwierząt - w nagraniu rozmowy w "4 do 4".
ac/pj

Czytaj także

Tyjemy nie dlatego, że dużo jemy, ale od produktów złej jakości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 17:00
Jeszcze kilkanaście lat temu nie zwracaliśmy uwagi na to, co jemy. Królowała dieta mięsna i hasła "Cukier krzepi", albo "Pij mleko, będziesz wielki". Produkty żywieniowe miały być po prostu tanie i smaczne. Dziś mówimy, że cukier to biała śmierć, a mleko zakwasza organizm. Odżywiamy się coraz bardziej świadomie, a jedzenie staje się nierzadko przedmiotem burzliwych dyskusji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy tyją w zastraszającym tempie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 15:00
- Trening, dieta, sport, zdrowy rozsądek - to jedyne metody w walce o zdrową sylwetkę i dobre samopoczucie - powiedziała w Czwórce specjalistka ds. żywienia Zuzanna Antecka. Raporty są niestety niepokojące. Polacy mają coraz większe problemy z nadwagą.
rozwiń zwiń