Nowe oblicze SOFY

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 16:19
Jeśli ktoś klasyfikuje SOFĘ jako r’n’b i soul, to jest daleki od prawdy – zaznaczyła w magazynie "Pod Lupą" Katarzyna Kurzawska – wokalistka zespołu SOFA.
Audio

Już we wrześniu ma się ukazać najnowszy, trzeci krążek zespołu SOFA. – Jestem pewna, że zaskoczymy tą płytą słuchaczy przyzwyczajonych do starego, lekkiego brzmienia. – powiedziała w magazynie "Pod Lupą" Katarzyna Kurzawska – wokalistka zespołu. Zgodnie z zapowiedzią gościa Czwórki będzie zdecydowanie więcej elektroniki.

Dwie poprzednie płyty zespołu SOFA były w całości anglojęzyczne. Na najnowszy album składa się aż sześć piosenek w języku polskim. Katarzyna Kurzawska nie ukrywa, że było to dla niej duże wyzwanie. – Miałam spore problemy z dykcją, śpiewałam "rodzynky" zamiast "rodzynki" – tłumaczy. Być może wynikało to z tego, że bardziej skupiałam się nad wyrazem muzycznym, niż nad samymi końcówkami – dodaje.

Jest jednak jeden wspólny mianownik dla wszystkich albumów SOFY - panda, bo jak powiedziała w rozmowie z Justyną Dżbik Katarzyna Kurzawska pandy bardzo kochają i wspierają. Dodatkowo ma to znaczenie symboliczne. – Dobra, polska muzyka, podobnie jak pandy, jest na wyginięciu – dodaje.

Więcej w rozmowie Justyny Dżbik z Katarzyną Kurzawską. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

sb

Zobacz więcej na temat: Justyna Dżbik
Czytaj także

Komety "Luminal"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 20:32
Już 16 kwietnia odbędzie się premiera najnowszego krążka grupy Komety. Czwórka poleca to wydawnictwo i rozdaje bilety na koncerty zespołu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płyta tygodnia – Hans "8"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 13:00
Czwórka poleca solowy album Hansa [52 Dędbiec] zatytułowany "8". Album Hansa do zdobycia na antenie Czwórki!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Człowiek orkiestra w "Stacji Kultura"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 14:23
Jest sobie sterem, żeglarzem i okrętem. O swojej samowystarczalności artystycznej Bajzel opowiadał w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń