"JOINT VENTURE SOUND SYSTEM" live! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 10:25
W poniedziałek w specjalnym wydaniu audycji "DJ Pasma – Jak Maken Zasiał" mogliście usłyszeć set Joint Venture Sound System!

Joint Venture Sound System z Makenem i Activatorem, wsparci wizualnie VJ’em Majonezem, zapraszali na wycieczkę w stronę radykalnych korzeni. Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 23 lata temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce.

W międzyczasie pojawiły się w Polsce setki sound systemów. W nowej rzeczywistości Joint Venture wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki reggae: electro dub, old school dub oraz nowoczesną, zahaczającą o elektronikę world music. Ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dla wersji specjalnych, niepublikowanych, specjalnie nagranych dla JVSS dubplate’ów czy efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora i jego Studia As One. Activator Mario Dziurex to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko. DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to założyciel JVSS - selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj występujący na scenie w sutannie. Na co dzień prowadzi agencję koncertową i od lat zaprasza do Polski wielu znakomitych artystów z zagranicy. Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą i przeżyli wiele ciekawych przygód.

Czytaj także

Ojciec chrzestny europejskiego ska i "Dancehall Masakra" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 13:30
W sobotę "Dancehall Masakrę" odwiedził Dr Ring Ding, uważany za ojca chrzestnego europejskiego ska. - Ale jeśli kiedyś zachce mi się grać country to będę to robił - mówił artysta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Wieteska: Praca z Kultem daje mi przyjemność, ale..

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 09:08
- Największą frajdę sprawia mi tworzenie muzyki - mówił w Czwórce menedżer najważniejszego zespołu Kazika, który w "DJ Paśmie" opowiedział o swojej działalności z zespołem Buldog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Medium zarapował w Czwórce (Wideo)

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 06:30
Jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia zaprezentował w naszym studiu koncertowym materiał ze swojej najnowszej płyty "Teoria Równoległych Wszechświatów".
rozwiń zwiń