Ojciec chrzestny europejskiego ska i "Dancehall Masakra" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 13:30
W sobotę "Dancehall Masakrę" odwiedził Dr Ring Ding, uważany za ojca chrzestnego europejskiego ska. - Ale jeśli kiedyś zachce mi się grać country to będę to robił - mówił artysta.
Audio

Dr Ring Ding, który nagrał dziesiątki płyt o olbrzymiej rozpiętości stylistycznej od piosenki francuskiej po dancehall. Obecnie nagrywa album w stylu Raggamuffin z polskim producentem MMF - Dreadsquad i współpracuje ze stołecznym zespołem Bartenders.

- Zaproszono mnie, bym dograł coś do jednej z piosenek The Bartenders, spodobało im się to, co zrobiłem, więc zaproszono mnie do Warszawy na koncert – opowiada dr Ring Ring. – I oto jestem.

Okazało się, że Dr Ring Ding, który w niedzielę zagra z The Bartenders w stołecznym klubie "Chwila" jest koneserem polskiej wódki. – Mógłbym ją pić każdego dnia – przyznał artysta półżartem. – A w niedzielę zrobimy duże show na kilkanaście utworów Ska, trochę mniej będzie dancehallu, może jedna lub dwie piosenki – opowiada Dr Ring Ring.

Dr Ring Ding, który ze strony matki jest Francuzem, a ze strony ojca – Niemcem, uwielbia poznawać nowe języki obce, ale także łączyć style muzyczne. – Jeśli najdzie mnie ochota na granie country&western i znajdę odpowiednich ludzi, z którymi mógłbym to robić, to będę to robił – opowiada dr Ring Ding. – I będę czerpał z tego radość.

Całej rozmowy posłuchasz, klikając w ikonkę dźwięku!

(kd)

Czytaj także

Maciek Szajkowski z Paszportem Polityki!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 09:50
Muzyk prowadzący w Czwórce audycję "Folk Off" otrzymał Paszport Polityki w kategorii Muzyka. Gratulujemy!
rozwiń zwiń