Power of Trinity: Ta płyta miała się nazywać "Luxtorpeda"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 11:00
- Wpadliśmy na pomysł, że tytułem nawiążemy do nazwy pociągu z lat 20., bo pasował on do rozpędzonych kawałków z tej płyty, ale Litza nas ubiegł - mówili w Czwórce muzycy łódzkiej formacji heavy reggae'owej.
Audio

Do niedawna zespół Power of Trinity znany był głównie w kręgach alternatywnych, sytuacja ta szybko zmienia się za sprawą przeboju "Chodź ze mną". Piosenka promuje drugi krążek łodzian zatytułowany "Locomotive", na którym muzycy odeszli nieco od charakterystycznych dotąd dla ich stylu brzmień reggae.

- Cztery lata temu byliśmy pod dużym wrażeniem Bad Brains i to było słychać, ale potem opuścił nas gitarzysta i musieliśmy znaleźć inny pomysł na siebie. Została nam gitara, bas, wokal Kuby, który ma fajne pasmo, poza tym innej muzyki teraz słuchamy - opowiadał Bartkowi Koziczyńskiemu basista zespołu, Krzysztof Grudziński.

Na nowej płycie muzycy w większym stopniu zwrócili się w kierunku szeroko pojętego rocka i nowych brzmień, czego dobrym przykładem jest pojawienie się na krążku klasycznego utworu amerykańskiej grupy The Pixies "Where is My Mind" oraz nawiązań do dubstepu.

- Pamiętam, że jak dowiedzieliśmy się, że Korn nagrywa płytę w stylu dubstepowym, to mieliśmy niezły ubaw, bo my też o tym wcześniej myśleliśmy, zanim stało się to modne. Dubstep w końcu wyszedł z reggae - opowiadali goście "DJ Pasma".

Więcej na temat płyty w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Piotr Wieteska: Praca z Kultem daje mi przyjemność, ale..

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 09:08
- Największą frajdę sprawia mi tworzenie muzyki - mówił w Czwórce menedżer najważniejszego zespołu Kazika, który w "DJ Paśmie" opowiedział o swojej działalności z zespołem Buldog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marley Carroll specjalnie dla "DJ Pasma"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 12:00
Gościem audycji Łukasza Napory był Marley Carroll ze Stanów Zjednoczonych, czyli kolejna nieodkryta gwiazda elektroniki. Posłuchajcie jego dj-skiego setu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wywiad z Dubioza Kolektiv

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 13:30
Mieliśmy dla Was kolejny pakiet ekscytujących dźwięków z obszaru roots i gorący wywiad zrobiony przez Tomka Końcę z goszczącymi przez weekend w Warszawie wojownikami z Bośni i Hercegowiny – Dubioza Kolektiv.
rozwiń zwiń