Jacek Sienkiewicz w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 13:00
W czwórkowym "DJ Paśmie" artysta zagrał set na żywo. Posłuchajcie!
Audio

Jacek urodził się w 1976 roku w Warszawie. Po fascynacji hip-hopem na początku lat 90. przyszła kolej na techno - muzykę wówczas mało znaną w naszym kraju. Przywiezione z Berlina winyle zaczął prezentować jako DJ, ale fascynacja brzmieniami z Detroit i minimalem była tak silna, że wkrótce zdał sobie sprawę, że bycie prezenterem to zbyt mało. Efektem prac nad własnymi produkcjami była płyta "Recognition" wydana w 1996 roku, dostrzeżona przez wąskie wówczas grono fanatyków gatunku, którą zdobył sobie uznanie zarówno w kraju jak i za granicą.

 

Recognition to także nazwa niezależnej wytwórni płytowej, którą założył, by popularyzować utwory własne i zaprzyjaźnionych wykonawców. Utwory z debiutanckiej płyty oraz EP-ek zwróciły uwagę zagranicznych DJ-ów, w tym niemieckiej legendy techno - Svena Vatha, dla którego Jacek zremiksował jeden z utworów. Kontakt zaowocował kontraktem podpisanym przez polskiego producenta z należącą do Vatha wytwórnią Cocoon, której agencja koncertowa zajmuje się również bookingiem występów Sienkiewicza. W 2001 roku Cocoon Records wydała album "Techne", a rok temu trzeci longplay "Displaced". Poprzez te albumy oraz występy na żywo (live-acts) stał się artystą znanym za granicą i zyskującym coraz szersze grono fanów. Swoje utwory na EP-kach wydał także w kilku innych niezależnych wytwórniach, jak Klang Elektronik, WMF czy prezentowana na naszych łamach Trapez.

Czytaj także

Dubioza Kolektiv - koncert bośniackiej legendy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 15:00
Dubioza Kolektiv, grupa, której sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, wystąpiła w "Ministerstwie dźwięku". Zapraszamy do obejrzenia koncertu i galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W audycji "BE 4" zagrał Mic Ostap

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 14:00
Jeden z najbardziej charakterystycznych didżejów w Polsce wystąpił na żywo ze swoim setem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Łąki Łan w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 17:00
Łąki Łan to polski zespół, grający - według samych muzyków - "łąki funk”, a zdaniem recenzentów - połączenie muzyki punk oraz funk. Zapraszamy do obejrzenia reemisji koncertu w "Ministerstwie dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

DJ Easy dla Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 10:00
Gorąca zabawa w audycji "BE 4" i gorący set na stronie Czwórki dla tych, którzy przegapili audycję.
rozwiń zwiń