Grzegorz Pohl - zakręcony na punkcie teatru

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 13:30
Gość Czwórki od 15 lat prowadzi młodzieżowe grupy teatralne. Założył teatry Zamiast, Zakręt i Zamknięty oraz grupę musicalową Zamęt. - Część moich wychowanków pracuje w dubbingu, a większość profesjonalnych aktorów ma na swoim koncie pracę w zespole amatorskim - mówi.
Audio
  • Instruktor Grzegorz Pohl o pracy w młodzieżowej grupie teatralnej (Czwórka/W to mi graj)
Młodzi ludzie poprzez teatr wyrażają siebie i uczą się otwartości na innych
Młodzi ludzie poprzez teatr wyrażają siebie i uczą się otwartości na innychFoto: Pixabay (Domena publiczna, zdjęcie ilustracyjne)

Grzegorz Pohl związany jest z Ośrodkiem Działań Artystycznych Dorożkarnia w Warszawie, gdzie działa wiele różnych grup. - To, że jest kilka zespołów, jest fajne, ponieważ staramy się chodzić na swoje spektakle, młodzież widzi, co robią inni, jak się rozwijają. To taka zdrowa konkurencja - zapewnia instruktor.

Opowiada też o tym, jak przekonał młodych aktorów, żeby zaczęli śpiewać na scenie i zdradza, w jaki sposób umiejętności zdobyte podczas zajęć teatralnych mogą przydać się na egzaminach. A nasza reporterka Dominika Klimek zagląda na jedną z prób teatru.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Przygotowała: Dominika Klimek

Gość: Grzegorz Pohl (reżyser, pedagog, scenarzysta i instruktor teatralny)

Data emisji: 25.02.2016

Godzina emisji: 21.00

mg/pj

Czytaj także

Katharsis na scenie - teatr w ośrodku wychowawczym

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 12:15
W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 4 w Warszawie działa Teatr Moralnego Niepokoju. Młodzi ludzie poprzez sztukę pokonują swoje słabości i rozwijają talenty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spróbuj zagrać, a potem zostań widzem

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 10:30
- Uczestnicy naszych warsztatów przyznają, że potem o wiele więcej rozumieją z naszych spektakli - mówili aktorzy Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz.
rozwiń zwiń