Polskie Radio
Section05
zajęcia pozalekcyjne

Rozwój, nie zmęczenie. Jak wybrać zajęcia pozalekcyjne dla dziecka?

Obecnie dzieci mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych. Ogrom możliwości może być przytłaczający. Jak powinniśmy więc wybierać zajęcia dla dziecka, aby się ono rozwijało, a nie męczyło i zniechęcało? - Myślę, że trzeba szukać balansu, przede wszystkim warto bardziej obserwować dziecko pod kątem rozwoju, niż doskonalić w każdym obszarze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Monika Kurzynoga z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, ekspertka z zakresu pedagogiki. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz dzieci edukacja wychowanie rodzice społeczeństwo szkoła zajęcia pozalekcyjne aktywność fizyczna psychologia

Przemysław Czarnek: państwo ma obowiązek chronić dziecko przed demoralizacją

- Wszystkie organizacje, które chcą wchodzić do szkół z zajęciami dodatkowymi dla dzieci, mogą wchodzić do szkół. Warunek jeden - przedstawmy na dwa miesiące  przed wejściem do szkół materiały i treść - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek szkoła edukacja ngo zajęcia pozalekcyjne Krzysztof Świątek

Zajęcia dla dzieci. Jakie dla młodszych, a jakie dla starszych?

- Zajęcia dodatkowe są atrakcyjne dla dziecka, ponieważ angażują te sfery, które są dla niego ogromną nagrodą. Często też na zajęciach dzieci spotykają przyjaciół. Łatwiej jest ich spotkać w grupie, która realizuje te same zainteresowania - mówi Agnieszka Robak, psycholog dziecięcy. Kto powinien wybierać rodzaj zajęć? Dziecko czy rodzic?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Sława Bieńczycka dzieci czas wolny zajęcia pozalekcyjne STYL ŻYCIA