Spróbuj zagrać, a potem zostań widzem

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 10:30
- Uczestnicy naszych warsztatów przyznają, że potem o wiele więcej rozumieją z naszych spektakli - mówili aktorzy Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz.
Audio
  • Spotkanie z twórcami Teatru ME/ST (W to mi graj/Czwórka)
Magdalena Engelmajer to połowa duetu artystycznego, współtworzonego przez Szymona Turkiewicza
Magdalena Engelmajer to połowa duetu artystycznego, współtworzonego przez Szymona TurkiewiczaFoto: PAP/ Andrzej Rybczyński

Jak podkreślają goście Czwórki, warsztaty dla widzów - należących do bardzo różnych grup wiekowych - to niemniej istotna część ich działalności niż spektakle przygotowywane z profesjonalnymi aktorami i prezentowane w warszawskim Pałacu Zamoyskich. Otwieranie drogi do teatru nowym grupom publiczności pozostaje priorytetem ich artystycznej działalności, od kiedy na przełomie stulecie tworzyli wrocławski Zakład Krawiecki.

Obecnie Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz pracują nad spektaklem, opowiadającym o trudnej relacji słynnej awangardowej artystki i trójki jej córek. Co ciekawe, przygotowanie rozpoczęły się od prób, a dopiero potem pojawił się scenariusz przedstawienia.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Goście: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz (twórcy Teatr ME/ST)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 21.00

mm/pg

Czytaj także

Katharsis na scenie - teatr w ośrodku wychowawczym

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 12:15
W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 4 w Warszawie działa Teatr Moralnego Niepokoju. Młodzi ludzie poprzez sztukę pokonują swoje słabości i rozwijają talenty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Pijana Sypialnia sam przychodzi do widzów

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 11:50
– Zaczęło się od grupy kilku osób, którzy postanowili rzucić wszystko i zrobić najlepszy teatr na świecie – mówił Sławomir Narloch, aktor i dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.
rozwiń zwiń