"Przebudzenie wiosny". Trudno nam o tym mówić

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 13:59
- Bardzo charakterystyczne dla naszego teatru jest to, że prezentujemy nasze własne spojrzenie na różne historie. Nasi twórcy piszą własne scenariusze, ale również robią bardzo osobiste adaptacje znanych tekstów - mówi aktorka Agata Darnowska. - Tak jest też z "Przebudzeniem wiosny".
Audio
  • Reżyser Leszek Spychała i aktorka Agata Darnowska opowiadają o spektaklu Teatru Wolandejskiego "Przebudzenie wiosny" (W to mi graj/Czwórka)
  • Aktorzy Kinga Rudaś i Mateusz Dobies opowiadają o "Pułkowniku Ptaku", spektaklu w reżyserii Krzysztofa Langa (W to mi graj/Czwórka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: pixabay.com

Kreatywność, nieszablonowość, staranne przygotowanie to cechy cenione w Teatrze Wolandejskim, teatrze, który przyciąga pasjonatów, można powiedzieć, że jest "zbieraniną" różnych, specyficznych ludzi. Przed nami ich kolejna premiera "Przebudzenie wiosny". - Temat, który porusza to przedstawienie jest wciąż aktualny, mimo że sztuka została napisana w 1891 rok. Wtedy wywołała niemały skandal i chciano ją zdjąć z afisza - opowiada Leszek Spychała, reżyser. - "Przebudzenie wiosny" jest o tym, co może się wydarzyć jeśli nie wiemy o co chodzi. Porusza temat seksualności młodych ludzi - wyjaśnia.

Czwórkowi goście zdradzają jak przygotowują się do spektaklu, co to znaczy "pracować na zmęczeniu" i czemu postać, kreowana przez Agatę Darnowską jest "nie do końca odważna". 

W audycji "W to mi graj" rozmawialiśmy również z Kingą Rudaś i Mateuszem Dobiesem o "Pułkowniku Ptaku", spektaklu w reżyserii Krzysztofa Langa.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Goście: Leszek Spychała (reżyser) i Agata Darnowska (aktorska) z Teatru Wolandejskiego

Data emisji: 9.07.2016

Godzina emisji: 12.00

pj/gs

Czytaj także

Agnieszka Żulewska o teatrze i braku miłości

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 12:25
Za główną rolę w głośnym filmie "Chemia" zdobyła Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Teraz można ją oglądać na deskach Teatru Polonia w nowym spektaklu pt. "Kto się boi Virginii Woolf?".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stalker", "Dogs Barking". Wydarzenia teatralne w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:47
Podczas letniego Przeglądu Teatru Ochoty zostaną zaprezentowane wybrane spektakle ochockiej sceny, m.in. sztuka "Stalker. Interpretacja".
rozwiń zwiń