X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przebudzenie wiosny". Trudno nam o tym mówić

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 13:59
- Bardzo charakterystyczne dla naszego teatru jest to, że prezentujemy nasze własne spojrzenie na różne historie. Nasi twórcy piszą własne scenariusze, ale również robią bardzo osobiste adaptacje znanych tekstów - mówi aktorka Agata Darnowska. - Tak jest też z "Przebudzeniem wiosny".
Audio
  • Reżyser Leszek Spychała i aktorka Agata Darnowska opowiadają o spektaklu Teatru Wolandejskiego "Przebudzenie wiosny" (W to mi graj/Czwórka)
  • Aktorzy Kinga Rudaś i Mateusz Dobies opowiadają o "Pułkowniku Ptaku", spektaklu w reżyserii Krzysztofa Langa (W to mi graj/Czwórka)
Tematyka seksu dla wielu młodych ludzi wciąż jest tematem tabu
Tematyka seksu dla wielu młodych ludzi wciąż jest tematem tabuFoto: pixabay.com

Kreatywność, nieszablonowość, staranne przygotowanie to cechy cenione w Teatrze Wolandejskim, teatrze, który przyciąga pasjonatów, można powiedzieć, że jest "zbieraniną" różnych, specyficznych ludzi. Przed nami ich kolejna premiera "Przebudzenie wiosny". - Temat, który porusza to przedstawienie jest wciąż aktualny, mimo że sztuka została napisana w 1891 rok. Wtedy wywołała niemały skandal i chciano ją zdjąć z afisza - opowiada Leszek Spychała, reżyser. - "Przebudzenie wiosny" jest o tym, co może się wydarzyć jeśli nie wiemy o co chodzi. Porusza temat seksualności młodych ludzi - wyjaśnia.

Czwórkowi goście zdradzają jak przygotowują się do spektaklu, co to znaczy "pracować na zmęczeniu" i czemu postać, kreowana przez Agatę Darnowską jest "nie do końca odważna". 

W audycji "W to mi graj" rozmawialiśmy również z Kingą Rudaś i Mateuszem Dobiesem o "Pułkowniku Ptaku", spektaklu w reżyserii Krzysztofa Langa.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Goście: Leszek Spychała (reżyser) i Agata Darnowska (aktorska) z Teatru Wolandejskiego

Data emisji: 9.07.2016

Godzina emisji: 12.00

pj/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Żulewska o teatrze i braku miłości

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 12:25
Za główną rolę w głośnym filmie "Chemia" zdobyła Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Teraz można ją oglądać na deskach Teatru Polonia w nowym spektaklu pt. "Kto się boi Virginii Woolf?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stalker", "Dogs Barking". Wydarzenia teatralne w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:47
Podczas letniego Przeglądu Teatru Ochoty zostaną zaprezentowane wybrane spektakle ochockiej sceny, m.in. sztuka "Stalker. Interpretacja".
rozwiń zwiń