"Stalker", "Dogs Barking". Wydarzenia teatralne w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:47
Podczas letniego Przeglądu Teatru Ochoty zostaną zaprezentowane wybrane spektakle ochockiej sceny, m.in. sztuka "Stalker. Interpretacja".
Audio
  • O spektaklu "Stalker. Interpretacja" mówią Wiktor Korzeniewski i Antoni Ferency (W to mi graj/Czwórka)
  • Maria Patykiewicz i Ewa Kunert opowiadają o spektaklu "Szczekające psy" (W to mi graj/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

"Stalker" to metateatralny spektakl rozgrywający się pod koniec XXI wieku. Przedstawienie to w ironiczny sposób podejmuje temat teatru przyszłości i widza nowej generacji. Jak może wyglądać teatr w 2077 roku i czy rozmowy w teatrze o teatrze to dobry pomysł? - Zająłem się tym tematem, bo miałem poczucie, że dziś w teatrze pojawiają się zjawiska nierozwojowe, które pchają go w niedobrym kierunku - mówił współtwórca "Stalkera" Antoni Ferency. - Mocnym atutem tego spektaklu jest fakt, że jest on czytelny także dla widzów spoza środowiska teatralnego - tłumaczył zaś aktor Wiktor Korzeniewski. Goście Czwórki opowiadali także o wyjątkowym pomyśle na promocję "Stalkera" i o tym, jak w ogóle doszło do rozpoczęcia prac nad tą sztuką.

28 czerwca w Teatrze TrzyRzecze w Warszawie miała zaś miejsce premiera przedstawienia "Dogs barking", czyli "Szczekające psy" Richarda Zajdlic’a. To sztuka, która zdobyła międzynarodowe uznanie. O tym wydarzeniu w programie "W to mi graj" opowiadały aktorki i producentki Maria Patykiewicz i Ewa Kunert.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Gość: Wiktor Korzeniewski, Antoni Ferency (współtwórcy spektaklu "Stalker. Interpretacja"), Maria Patykiewicz i Ewa Kunert (aktorki i producentki spektaklu "Dogs barking")

Data emisji: 2.07.2016

Godzina emisji: 12.00

kd/gs

Czytaj także

Marta Kurzak: w aktorstwie trzeba mieć szczęście. I ja je mam

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 17:00
Marta Kurzak grała w Teatrze Polskim, Teatrze 6. Piętro, a teraz można ją zobaczyć w przedstawieniu "Uwaga publiczność" w Och-Teatrze. W Czwórce przyznała, że w karierze zawodowej pomaga jej nie tylko talent, ale przede wszystkim szczęście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lalkarstwo - trud pociągania za sznurki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 10:41
- W każdej postaci, którą odgrywamy, odnajdujemy cząstkę siebie i dajemy jej cząstkę siebie - mówi Alicja Pietruszka, aktorka lalkarka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inspicjent teatralny. Praca niedoceniana, ale i nieoceniona

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 14:23
Ogromne platformy, wirtualne wizualizacje, orkiestra i skomplikowany układ świateł, a do tego biegający za kulisami aktorzy – to wszystko koordynuje jedna osoba: inspicjent teatralny.
rozwiń zwiń