X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabella Bukowska-Chądzyńska: Marlene Dietrich stała się częścią mnie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:37
Życie Marlene Dietrich wielu fascynuje od dawna. Co jest w tej postaci tak pociągającego? - Myślę, że dziś to byłby typ Madonny. Ona w swoich czasach była skandalistką, pociągała i bulwersowała tłumy - mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, odtwórczyni roli Marleny. 
Audio
  • Izabella Bukowska-Chądzyńska opowiada o Marlene Dietrich, jej życiu i karierze, a także o swej roli teatralnej (W to mi graj/Czwórka)
Izabella Bukowska-Chądzyńska w roli Marleny
Izabella Bukowska-Chądzyńska w roli MarlenyFoto: Marek Augustyniak/materiały prasowe

13 sierpnia w ArtParku będzie można obejrzeć "Marlenę", spektakl muzyczny o życiu i karierze Marleny Dietrich. To opowieść o drodze artystki począwszy od jej występów w kabaretach Berlina w latach 30. XX wieku, przez debiut w filmie "Błękitny Anioł" Josefa von Sternberga i wyjazd do Ameryki, a skończywszy na jej występach koncertowych. Pokazuje również Marlenę jako matkę, żonę, kochankę, kobietę wampa i artystkę, która miała odwagę przeciwstawić się Hitlerowi.

Marlene Dietrich miała rodzaj charyzmy. Wchodziła na scenę i po prostu była Izabella Bukowska-Chądzyńska

- W 2000 roku miałam sesję zdjęciową w stylu retro, wyszłam na tych zdjęciach bardzo podobnie do Marleny Dietrich. Wówczas moja przyjaciółka powiedziała: powinnaś zrobić spektakl o Marlenie - wspomina swoje pierwsze spotkanie z artystką Izabella Bukowska-Chądzyńska. - A ja wtedy pomyślałam Marlena... Édith Piaf to była pieśniarka... Musiało minąć kilka lat, więcej przeżyłam, zmieniłam się i zdarzyła się taka sytuacja: Towarzystwo Polsko-Niemieckie zgłosiło się do mnie z propozycją koncertu. Zainteresowałam się tym tematem. Do koncertu nie doszło, ale zainteresowanie Marleną nie minęło, temat zaczął żyć w moim sercu, moim świecie. Przeczytałam wszystko i obejrzałam wszystko, co się dało na jej temat - opowiada aktorka. 

Izabella Bukowska-Chądzyńska i Michał Piwowarek fot. Michał Piwowarek/Czwórka Izabella Bukowska-Chądzyńska i Michał Piwowarek fot. Michał Piwowarek/Czwórka

Gość Michała Piwowarka przyznaje, że Marlene Dietrich stała się jej częścią. Wtedy powstał pierwszy spektakl. Ten na deskach ArtParku będzie oparty na nowym scenariuszu, w którym większy nacisk położono na to, by był to spektakl teatralny, a nie recital. Izabellę Bukowską-Chądzyńską zobaczymy w roli Marleny Dietrich u szczytu kariery, tę zapomnianą, pogrążoną w nałogu zagra Grażyna Barszczewska. 

Jakie było życie Marlene Dietrich? Jak budowała swój mit? Jak waleczna i skłonna do poświęceń była? Z czego wynikała jej charyzma? Ale także jak zostanie zaprezentowana na warszawskiej scenie? O tym Izabella Bukowska-Chądzyńska opowiadała w audycji Michała Piwowarka. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Izabella Bukowska-Chądzyńska (aktorka)

Data emisji: 11.08.2018

Godzina emisji: 12.16

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Romane Dyvesa - muzyczne święto Cyganów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 10:01
- Z pierwszych Romane Dyvesa, czyli Cygańskich Dni, pamiętam bardzo mało, miałem wtedy 3 lata - mówi Manuel Dębicki, współorganizator festiwalu. - Pamiętam, że festiwal towarzyszy mi przez całe moje życie i jest to coroczne święto. Nie wyobrażam sobie życia bez Romane Dyvesa - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teraz Poliż: lubimy ryzyko tkwiące w interakcji

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 12:10
Tworzony przez kobiety Teraz Poliż obchodzi 10. urodziny i świętuje 100-lecie uzyskania przez Polki praw wyborczych.
rozwiń zwiń